عفونت مغزی

 عفونت مغزی

پژوهشهای کسب شده توسط یک محقق در باره شیوه ای برای پیشگیری از عفونت مغز و معالجه مغز بعد عفونت را میخوانیم.

محققان دانشگاه چانگ گانگ تایوان به یک روش جدید جلوگیری از عفونت مغز دست یافتند.معمولا پس از جراحی مغز، این عضو حساس دچار عفونت می شود و برطرف کردن این عفونت دردسر بزرگتری به همراه دارد و برای درمان آن گاهی لازم است که مغز دوباره باز شود. یکی دیگر از روش های درمان عفونت مغز، استفاده از دوزهای بالای داروهای آنتی بیوتیک است که عوارض جانبی جدی به دنبال دارد.
محققان برای حل این مشکل یک ایمپلنت پلیمری ساخته اند که میزان مورد نیاز از دارو را در خود نگه می دارد و به مرور زمان به ناحیه موردنظر وارد می کند. این ایمپلنت هنگام جراحی در مغز بیمار قرار می گیرد و پس از اتمام عمل در مغز باقی می ماند تا از بروز عفونت جلوگیری کند. پس از اتمام کار نیازی به عمل جراحی برای برداشتن ایمپلنت وجود ندارد و این پلیمر به مرور زمان توسط بافت های بدن جذب می شود.
این ایمپلنت درمانی از پلیمری ساخته شده است که کاملا با بدن انسان سازگار است و هیچ عارضه جانبی دربرندارد. مراحل اولیه این آزمایش روی موش انجام شده است؛ محققان پلیمر فیلمی را روی قسمتی از بافت سالم مغز موش قرار داده اند و نحوه واردشدن دارو به بخش های مختلف را ردیابی کرده اند.

منبع – دانشنامه سلامت – زیرمیزی

.

منبع :