مواد غذایی التیام دهنده فیبروز ریه

فیبروز ریه به معنی تشکیل بافت فیبروز (بافت همبند) در ریه است که علاوه بر ایجاد مشکل تنفس، انجام دادن حرکات ورزشی نیز دشوار می شود.این ناراحتی همچنین باعث سرفه های خشک و مزمن می شود.

عوامل بروز این بیماری متعدد است ازجمله التهاب مزمن که شایع ترین علت است . دلیل آن می تواند عفونت یا آرتریت روماتوئید باشد که سیستم ایمنی به جای حمله کردن به میکروب ها، به بافت های سالم ریه حمله ور می شود.قرار گرفتن در معرض اشعه و برخی آلاینده های محیطی نیز می تواند باعث بروز این مشکل شود. مصرف برخی از داروها نیز می تواند در بروز این بیماری نقش داشته باشد.

درمان فیبروز ریه کار آسانی نیست و انتخاب دارو یا درمان به عوامل مختلفی ارتباط دارد ازجمله وضعیت بیمار،علت بروز بیماری و شدت علایم بیماری. درمان خانگی می تواند علایم این بیماری را برطرف کند؛ در این میان برخی مواد مغذی این بیماری را بهبود می دهد .با کاهش پیدا کردن علایم این بیماری فرد مبتلا می تواند یک زندگی عادی داشته باشد.

به افراد مبتلا توصیه می شود مواد غذایی زیر را به برنامه غذایی شان اضافه کنند:
کلم بروکلی:
مصرف این گیاه، ماده سمی در بدن را خنثی می کند؛ درنتیجه مانع کاهش عملکرد ریه می شود.ترکیبات سولفور موجود در این گیاه یکی از بهترین مواد سم زداست.
کلم برگ:
این گیاه که از خانواده چلیپا یی هاست، منبع عالی فیبر است.برنامه غذایی غنی از فیبر بدن را پاکسازی می کند.
برگ های سبز:
افزودن مقدار کافی از این نوع گیاه، مانع پیشرفت فیبروز در ریه می شود.این گیاه علاوه بر فیبر سرشار از ویتامین و موادمعدنی است.
میوه های توتی:
این میوه ها حاوی ویتامین C است که به التیام این بیماری کمک می کند.این ویتامین حاوی خاصیت آنتی اکسیدان است که از آسیب دیدگی سلول ها جلوگیری می کند.
فلفل دلمه ای:
افزودن فلفل دلمه ای به برنامه غذایی روزانه می تواند این بیماری را بهبود دهد زیرا مملو از ویتامین C است .درواقع ویتامین C موجود در این گیاه بیشتر از پرتقال است.
مرکبات:
مرکبات مانند پرتقال، نارنگی ، لیمو و گریپ فروت منابع دیگر ویتامین C است که برای التیام بخشیدن به ریه عالی است.
ماهی سالمون:
علاوه بر سالمون ، ماهی های چرب دیگر مانند تن،ساردین و… را نیز به برنامه غذایی تان اضافه کنید تا به میزان کافی چربی های سالم و ویتامین D دریافت شود.
قارچ:
این گیاه سرشار از ویتامین D است . قبل از طبخ آن را در معرض نور خورشید قرار دهید تا به میزان ویتامین D آن افزوده شود.

منبع : روزنامه خراسان
.

منبع : salamatdigital.com