ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیازبدن در دوران قاعدگی

تغذیه

مصرف غذاهای غنی از کلسیم
کلسیم بهترین غذا برای دختر در طول دوره اش است. تحقیقات نشان می دهد که مواد معدنی تقویت کننده استخوان می تواند در کاهش درد قاعدگی، کاهش نفخ و حفظ آب بدن مفید باشند. کلسیم همچنین می تواند خلق و خوی و تمرکز شما را بهبود بخشد. کلسیم در: محصولات لبنی مانند شیر، ماست، پنیر و نیز برخی از منابع گیاهی از جمله بادام، کلم بروکلی و برگ سبزیجات موجود است.

تمرکز بر فیبر
آخرین چیزی که می خواهید در طول دوره شما کاهش یابد احساس سوزش است. فیبر که مسیر گوارشی شما را هموار نگه می دارد، می تواند به این مشکل کمک کند. خوردن مقدار زیادی فیبر در طول دوره تان برای اطمینان از منظم بودن آن مفید است. فیبر در: بادام، سیب، لوبیا، تمشک، خرمالو، سیب زمینی شیرین و دانه های کامل موجود است.

ترکیبات آهن
دوره های سنگین می تواند موجب کم خونی مربوط به فقر آهن در زنان شود که می تواند موجب تورم مغز، خستگی و نوسانات خلقی شود. حتی اگر دوره سنگینی نداشته باشید، خوردن غذاهای پر از مواد معدنی در طول دوره شما یک ایده خوب است. آهن در: لوبیا، گوشت گاو، شکلات تیره، برگ سبزیجات، آجیل و دانه های آفتابگردان موجود است.

مصرف منیزیم بالا
کارولین دین، MD، نویسنده معجزه منیزیم، توضیح می دهد که زنان به دلیل محتوای منیزیم موجود در شکلات در طول دوره هایشان به خوردن آن تمایل دارند. تحقیقات نشان می دهد که

منیزیم به کاهش علائم PMS مانند سردرد و گرفتگی عضلات کمک می کند. منیزیم در: آوکادو، موز، لوبیا، شکلات تیره، ماهی، برگ سبزیجات، آجیل و ماست موجود است.

دریافت امگا ۳ و ویتامین B12
اختلالات و عوارض قاعدگی با ترکیبی از اسیدهای چرب امگا ۳ و ویتامین B12 می تواند به طور قابل توجهی کاهش می یابد. غذاهایی مانند تخم مرغ، دانه کتان، آجیل، غذاهای دریایی و ماست حاوی امگا۳ و ویتامینB12 است.

ویتامین D را فراموش نکنید
مطالعات نوین نشان داده است که داشتن ویتامین D کم می تواند دوره های نامنظم را ایجاد کند؛ ویتامینD همچنین نقش مهمی در افزایش سطح انرژی، تقویت روحیه و مبارزه با بی خوابی دارد. همه مسائل زمانی مهم هستند که شما دوره خود را می گذرانید. ویتامین D در روغن ماهی، شیر غنی شده و زرده تخم مرغ وجود دارد.

.

منبع : pezeshk.us