نکتار هایی مفید برای مقابله با کم خونی

تغذیه

کم خونی (آنمی) بیماری بسیار شایع بوده که در آن تعداد گلبول های قرمز کم یا سطح هموگلوبین خون پایین است، مبتلایان به کم خونی می توانند با مصرف برخی مواد غذایی این عارضه را درمان کنند.
کم خونی (آنمی) بیماری بسیار شایع بوده که در آن تعداد گلبول های قرمز کم یا سطح هموگلوبین خون پایین است؛ هموگلوبین مسئول حمل اکسیژن از ریه ها به همه سلول های بدن است.

مبتلایان به کم خونی معمولاً دچار علائمی مانند ضعف و خستگی زودرس می شوند، مصرف برخی میوه ها نقش موثری در درمان کم خونی دارند، برای بررسی اینکه چه میوه هایی می توانند در رفع کم خونی موثر باشند با حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت و گو کردیم که در ادامه مشروح آن را می خوانید.

نکتار هایی مفید برای مقابله با کم خونی

حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی مصرف نکتار انگور، گلابی و زردآلو را برای مبتلایان به کم خونی مفید دانست و درباره طرز تهیه آن اظهار کرد: افراد دچار این عارضه باید یک لیوان حبه انگور، یک عدد گلابی متوسط، پنج عدد زردآلوی رسیده هسته جدا شده، یک قاشق غذاخوری عسل، یک لیوان آب و چند تکه یخ را با هم در مخلوط کن بریزند تا این میوه ها به خوبی با هم مخلوط شوند سپس این نکتار را جرعه جرعه میل کنند؛ مقدار مصرف نکتار انگور، گلابی و زردآلو روزانه ۲ تا سه لیوان است.

طرز تهیه نکتار انگور و گیلاس

وی درباره طرز تهیه نکتار انگور و گیلاس بیان کرد: افراد برای تهیه این نکتار باید یک لیوان حبه انگور، یک لیوان گیلاس هسته جدا شده، یک قاشق غذاخوری عسل، یک لیوان آب و چند تکه یخ را با هم در مخلوط کن بریزند تا این میوه ها به خوبی با هم مخلوط شوند؛ مبتلایان به کم خونی می توانند روزانه ۲ تا سه لیوان نکتار انگور و گیلاس را میل کنند.

طرز تهیه نکتار انگور و آناناس

این محقق و پژوهشگر طب سنتی در خصوص طرز تهیه نکتار انگور و آناناس افزود: افراد برای تهیه این نکتار باید یک لیوان حبه انگور، مقداری آناناس، یک قاشق غذاخوری عسل، یک لیوان آب و چند تکه یخ را با هم در مخلوط کن بریزند تا این میوه ها به خوبی با هم مخلوط شوند؛ مبتلایان به کم خونی می توانند روزانه ۲ تا سه لیوان نکتار انگور و آناناس را میل کنند.

طرز تهیه نکتار سیب و انار

عظمایی درباره طرز تهیه نکتار سیب و انار تاکید کرد: افراد برای تهیه این نکتار باید یک عدد سیب، یک لیوان حبه انار، یک قاشق غذاخوری عسل، یک لیوان آب و چند تکه یخ را با هم در مخلوط کن بریزند تا این میوه ها به خوبی با هم مخلوط شوند؛ مبتلایان به کم خونی می توانند روزانه ۲ تا سه لیوان نکتار سیب و انار را میل کنند.

طرز تهیه نکتار سیب و موز

وی در خصوص طرز تهیه نکتار سیب و موز یادآور شد: افراد برای تهیه این نکتار باید یک عدد سیب، یک عدد موز متوسط، یک قاشق غذاخوری آب لیمو ترش تازه، یک و نیم لیوان آب، یک قاشق غذاخوری عسل و چند تکه یخ را با هم در مخلوط کن بریزند تا این میوه ها به خوبی با هم مخلوط شوند سپس این نکتار را جرعه جرعه میل کنند؛ مقدار مصرف نکتار سیب و موز روزانه ۲ تا سه لیوان است.

.

منبع : pezeshk.us