آکاآپ: انسان از همان آغاز خلقت به‌دنبال اکسیرجوانی بوده تا بتواند سالم و شاداب زندگی کند و طول عمر بیشتری داشته باشد. گرچه هنوز هم نتوانسته به این معجون خالص دست یابد، اما مصرف بعضی نوشیدنی ها در رژیم روزانه دست‌کمی از اکسیر جوانی ندارد. پیری چیزی نیست که از آن فرار کنید و می توانید آن را با نشانه هایی مثل خاکستری شدن رنگ مو، ریزش مو و یا چین و چروک ها مشاهده کنید اما پروسه پیری را می توان کمی به تعویق انداخت و از نشانه های آن کاست و البته به شرط اینکه سبک زندگی سالم داشته باشید و رژیم دقیق و مناسبی را دنبال کنید.

به لطف انواع ویتامین‌ها و مواد مغذی و معدنی، آب میوه های طبیعی سالم ترین نوشیدنی‌های دنیا هستند که برخی از آن ها به عنواناکسیرهای جوانی شناخته می شوند.در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات سلامت آکا, به معرفی 10 نوشیدنی که روند و پروسه پیری پوست و صورت را کند می کند میپردازیم. با ما همراه باشید.

اسموتی شیر و بادام با موز و آووکادو برای درخشان بودن پوست:

این ماده همچنین از لحاظ کلسیم و پروتئین غنی است و ناخن ها و مو های شما را سالم و قوی نگه خواهد داشت، این ماده سرشار از چربی های غیر اشباع تک رشته ای هستند که درخشان بودن را به صورت شما می بخشد و موز هم حاوی ویتامین های A و B و تمام موادی است که برای پوست شما مناسب می باشد.

خاصیت ضد پیری آب چغندر:

چغندر ها به طور طبیعی حاوی نیترات های سالم هستند که این موضوع در سال 2011 به اثبات رسیده و با مصرف آن می توان جریان خون را در لعب پیشین مغز افزایش داد که این افزایش جریان خون خطر ابتلا به جنون و بیماری های ذهنی را کاهش می دهد. در مطلب خواص چغندر در سلامت نمناک گفتیم که آنتی اکسیدان های موجود در ریشه چغندر بدن شما را از آسیب اشعه ها و چین و چروک های پوستی نیز حفظ می کند.

اکسیر جوانی پوست

 

آب آلوئه ورا برای جلوگیری از پیری پوست:

آلوئه را سرشار از آمینو اسید ها و مواد مغذی است که به افزایش تولید کلاژن در بدن کمک می کند، این آنتی اکسیدان های موجود در این آب میوه می تواند درخشندگی پوست را افزایش دهد و باعث جوان به نظر رسیدن فرد شود.

اسموتی میوه با ماست یونانی برای پیری پوست :

میوه هایی مثل موز و تمشک را به ماست یونانی خود اضافه کنید تا بتوانید یک ماده غذایی با ویژگی ضد پیری داشته باشید.

موز از لحاظ داشتن پکتین بسیار غنی است و سطح قند خون را تحت کنترل قرار می دهد و کمک می کند که مواد سمی از بدن تان دفع شوند و همین کار باعث می شود تا پروسه پیری شما به تعویق بیفتد و از طرف دیگر تمشک منبعی غنی از ویتامین c می باشد که پوست شما را درخشان و شفاف می کند.

شیر:

مطالعات نشان می دهد که در هر روز حدود یک درصد از رشد توده های عضلانی خود را از دست می دهیم، اگرچه قدرت عضله ها بین 12 تا 15 درصد در هر دهه افت می کند ، اما لیوسین یکی از 9 آمینو اسیدی است که در بدن انسان به طور مشخص برای عضلات بسیار مناسب است و لیوسین در حقیقت نه تنها به منظم سازی رشد عضلات کمک می کند، بلکه می تواند قند خون را تنظیم کند و زخم ها را التیام ببخشد، شیر حاوی پروتئین هم می باشد که منبع مناسبی از لیوسین است.

خواص آب گریپ فروت برای پوست:

بدن ما برای تولید کلاژن ها نیاز به ویتامین c دارد که این کلاژن ها درخشندگی و شفافیت پوست را افزایش می دهد و آب گریپ فروت هم سرشار از ویتامین c است، پس بنابراین مصرف آب گریپ فروت نه تنها چروک ها را کاهش می دهد، بلکه پوست شما را محکم تر و جوان تر می کند.

این آب میوه غنی از آنتی اکسیدان است و باعث می شود که قسمت های آسیب دیده پوست ترمیم پیدا کنند.

نوشیدنی اکسیر جوانی

 

خاصیت ضد پیری مصرف آب نارگیل :

نارگیل حاوی مواد معدنی و الکترولیت هاست که برای متابولیسم آمینو اسیدها، لیپیدها و کربوهیدرات ها ضروری می باشد، همچنین می توانند مواد سالم دریافت شده از غذا را به درستی در بدن توزیع کنند، آب نارگیل هورمون های گیاهی به نام سیتوکسین دارد که رشد سلول ها را افزایش می دهد و سیتوکسین ها نیز ضد سرطان هستند.

قهوه

از زمان های دور قهوه خوش نام نبوده است اما تحقیقات اخیر نشان می دهد که تنها مصرف بیش از حد آن اشتباه است.

کافئین بدن را در برابر التهابات مزمن محافظت می کند و باعث می شود که مشکلات پیری کمتر به سراغ شما بیاید و همچنین نوشیدن قهوه ریسک سرطان پوست را نیز کاهش می دهد و مطالعه چاپ شده در ژورنال جلوگیری از سرطان نشان می دهد افرادی که هر روز یک فنجان قهوه می خورند ، خطر ابتلا به سرطان پوست را تا 10 درصد کاهش می دهند.

نوشیدنی اکسیر جوانی

 

چای برای جلوگیری از چروک پوست صورت:

چای سبز آنتی اکسیدان های ضد پیری دارد که باعث می شود از ایجاد چروک بر روی صورت شما جلوگیری شود و همچنین می توانید از این چای سبز، ماسک صورت تهیه کنید تا پوست تان با پودر آن تر و تازه شود.

مطالعات نشان می دهد افرادی که به طور منظم از چای سبز و چای سیاه استفاده می کنند، ریسک کمتری از ابتلا به بیماری های قلبی را خواهند داشت.

 

فواید آب برای جوان نگه داشتن پوست:

بدن انسان از 65 درصد آب تشکیل شده است پس بنابراین اگر بدن خود را مرطوب نگهدارید، ارگان های شما بهتر از همیشه کار می کنند که پوست تان نیز یکی از مهمترین ارگان ها است.

بدنی که رطوبت نداشته باشد، باعث می شود تا پوست خشک و چروکیده داشته باشید و سن شما را بیشتر نشان می دهد. مصرف آب به شما کمک می کند تا مواد سمی را از بدن خود دفع کنید و ظاهر جوان و شادابی داشته باشید.

نوشیدنی جوانی