آکاایران: آیا می توان کاهو را در دوران بارداری با خیال راحت مصرف کرد:بله! شما می توانید در هنگام بارداری از خوردن کاهو به تنهایی و یا در سالاد لذت ببرید منتهی ابتدا باید قبل از خوردن هر گونه سبزیجات کاملا آنها را بشویید. کاهوی نشسته ممکن است حاوی انگل و باکتری خاص باشد که می تواند منجر به بیماری هایی خطرناک مانند:لیستریوسیس و توکسوپلاسموسیس شود.همچنین هر برگ را مجددا جداگانه بشویید، تا آفت کش ها را به طور کامل از بین ببرید. 

مصرف کاهو در دوران بارداری چه نتیجه ای دارد؟

خوردن کاهو در دوران بارداری نه تنها طعم لذت بخشی را به شما می دهد، بلکه 10 مزیت و خاصیت برای مادر و جنین نیز به همراه دارد که در ادامه مقاله به آن پرداخته ایم:

کاهو حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان است که به خنثی سازی رادیکال های آزاد و جلوگیری از آسیب های بافتی و DNA در دوران بارداری کمک میکند.محتوای آنتی اکسیدان آن سبب افزایش ایمنی بدن و مانع از خطر بیماری ها و اختلالات مضر میشود.

2. محافظت از سلول های عصبی:

مصرف کاهو در دوران بارداری باعث محافظت از نرون های مغز می شود و خطر مرگ عصبی را به میزان قابل توجهی کاهش میدهد. در بخش بارداری نمناک می خوانید که این سبزی محافظت از عصب را انجام میدهد و از خطر ابتلا به هر گونه بیماری عصبی جلوگیری می کند. 

3. بهبود هضم:

فیبر موجود در کاهو باعث بهبود هضم و جلوگیری از یبوست در دوران بارداری می شود.این سبزی همچنین حاوی کلرید است که به هضم کمک میکند و حضور مایعات در بدن را به طور موثری نرمال میکند.

خواص کاهو فرانسوی

4. جلوگیری از نقض های زایمان:

کاهو حاوی یک مقدار خوب و مناسب از فولیک اسید است که مانع از خطر نقایض زایمان در دروان بارداری می شود.مواد معدنی و ویتامین کاهو، سلامت بارداری را تضمین میکند.ویتامین K خطر ابتلا به خونریزی را که از طریق جفت عبور میکند و جنین را به خطر می اندازد، از بین می برد. 

5. بهبود خواب:کاهو به عنوان یک تقویت کننده طبیعی خواب عمل میکند و به شما کمک میکند که در دوران بارداری خواب آرام و مداومی داشته باشید.این سبزی موجود انعطاف پذیری فرایند های سیال عصبی و عضلانی میشود و آرامش را تسریع می بخشد. 

 6.کاهش التهاب:

کاهو مزایای ضدالتهابی فراوانی دارد و در دوران بارداری به کاهش التهاب کمک خواهد کرد.عصاره تازه کاهو التهاب مضر ناشی از کاراگینان و لیپواکسیژناز را کاهش می دهد.

خواص کاهو پیچ

7.محافظت در برابر عفونت های میکروبی:

شیره ی گیاهی موجود در کاهو مزایای ضد میکروبی قوی دارد و به طور موثر کمک میکند تا از آلودگی ها و عفونت های میکروبی خلاص شوید و جلوگیری به عمل می آید.

8. کاهش سطح کلسترول :

کاهو به تنظیم میزان کلسترول کمک میکند و خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سکته را در دوران بارداری تا حد بسیار زیادی کاهش میدهد.

 9. به حداقل رساندن اضطراب:کاهو اثر آرام بخشی را تقویت میکند و باعث کاهش استرس و اضطراب که در دوران بارداری بسیار زیاد است، می شود. 

 10. مزایای ضد سرطان:

عصاره برگ های تازه کاهو برای جلوگیری از رشد و توسعه سرطان، بویژه سرطان سینه و لوسمی بسیار مفید است.بنابراین مصرف این سبزی در دوران بارداری شما را از انواع مختلف سرطان محافظت می کند.

خواص کاهو چینی

نکته مهم در رابطه با مصرف کاهو در دوران بارداری:

مصرف بیش از حد کاهو در دوران بارداری ممکن است شما را به حساسیت و آلرژی غذایی دچار کرده و موجب ناراحتی در این دوران شود. همچنین، مصرف زیاد این نوع سبزی می تواند شما را به آنافیلاکسی دچار کرده و سلامت بدنتان را به میزان قابل توجهی تحت تاثیر قرار دهد.

پس در بخش بارداری نمناک توصیه می کنیم که حتما مطمئن شوید که کاهو را در رژیم غذایی خود به طور منظم و در حد اعتدال مصرف می کنید، تا موجب بروز اختلال در طبیعت بدن خود نشوید.