لک صورت, لک های پوستی, درمان لک, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='خواص شیرین بیان، فواید شیرین بیان، خواص دارویی شیرین بیان، خاصیت شیرین بیان ' href='http://tandorosti.akaup.com/health/tebsonati-giahandarooye/2696.html'>شیرین بیان</a></strong>, سلامتی, بیماری ها و راه درمان, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='طب ایرانی | طب سنتی و گیاهان دارویی | خواص عرقیات' href='http://tandorosti.akaup.com/health/tebsonati-giahandarooye/'>داروهای گیاهی</a></strong>

از عصاره گیاه شیرین بیان برای درمان لک‌ های پوست استفاده می ‌شود، تحقیقات در این زمینه، نتایج رضایت ‌بخشی را ارایه داده است و می ‌توان از مزایای طبیعی این گیاه پرفایده بهره برد. آیا واقعا چنین نتایج درمانی از این گیاه انتظار می‌ رود؟

به علاوه عصاره شیرین بیانن از لحاظ تئوری به عنوان یک مشتق ضدالتهاب موضعی مطرح است که می ‌تواند در کاهش قرمزی پوست و تیرگی پس از التهاب، کاربرد داشته باشد.

 

لکه های پوستی پشت گردن

 

ماده فعال شناخته شده در شیرین بیان، فلاونوئید است که می‌ تواند با پراکنده کردن ملانین، موجب روشن شدن پوست شود.

 

دوز مورد استفاده، یک گرم در روز برای چهارهفته است تا اثر بالینی آن ظاهر شود. عصاره شیرین بیانن هنوز در شمال آمریکا در دسترس نیست ولی در بخش‌هایی از جهان به خصوص در مصر استفاده می ‌شود.

ماده اصلی هیدروفوبیک آن که در اثر گرفتن عصاره شیرین بیانن به دست می ‌آید، گلابریدین است که روی پوست موثر می‌ باشد.

خلاصه این که آثار درمانی شیرین‌بیان از دیرباز شناخته شده بوده و از آن برای درمان انواع سرفه‌ها و به عنوان داروی مسکن در پوست استفاده می ‌کردند.

مردم حتی برای درمان اسپاسم و تورم مفاصل و به عنوان ماده‌ای ملین از آن بهره می‌ گرفتند.

 

از عصاره ریشه ی شیرین بیانن هم، به عنوان سد مقاوم در برابر برخی ویروس‌ها مثل هرپس و هپاتیت A و یا در برابر عفونت کاندیدا استفاده می ‌شده است.

گردآوری سلامت اکاایران گردآوری سلامت اکاایران