<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='خاصیت عناب در طب سنتی' href='http://tandorosti.akaup.com/health/vegetable-health/9675.html'>خواص عناب</a></strong>, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='عناب' href='http://tandorosti.akaup.com/health/vegetable-health/9675.html'>عناب</a></strong>, افسردگی,عناب گیاهی علیه افسردگی, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='خواص عناب، خاصیت عناب، فواید عناب ' href='http://tandorosti.akaup.com/health/vegetable-health/9675.html'>خواص درمانی عناب</a></strong>, <em>داروی گیاهی</em>, نرم‌کننده سینه, خلط ‌آور, سرفه,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='سلامت و بهداشت' href='http://www.akaup.com/hs.'>سلامت و بهداشت</a></strong>, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='خواص مواد غذایی، میوه ها، سبزیجات ' href='http://tandorosti.akaup.com/health/vegetable-health/201531063942.html'>خواص مواد غذایی</a></strong>

عناب هم میوه‌ای خوشمزه است و هم داروی گیاهی موثری به شمار می‌رود. این میوه دارای لعاب فراوان حدود 5 درصد مواد پروتئینی، ‌4 درصد مواد قندی و مقدار زیادی ویتامین C و املاح است.

عناب به افزایش وزن بدن کمک می‌کند. قدرت ماهیچه‌ها را زیاد کرده و بنیه بدنی را افزایش می‌دهد.

عناب به دلیل لعاب زیاد نرم‌کننده سینه است و به عنوان خلط ‌آور از آن استفاده می‌شود. جوشانده آن برای سرفه و درد سینه مفید است. برگ‌های آن بند آورنده خون و تب‌بر هستند. بعلاوه این برگ‌ها رشد موها را تسریع می‌کنند.

عناب
آرامبخش و خواب آور است و خصوصا هسته آن بیخوابی و خستگی را برطرف می‌کند. این میوه همچنین دستگاه هاضمه را تقویت و کم‌اشتهایی را برطرف می‌کند.


هرگاه احساس غم به شما دست داد، بهتر است یک فنجان دم‌کرده عناب را میل کنید. این نوشیدنی لبخند را به لب‌های شما می‌آورد.

خواص عناب, عناب, افسردگی,عناب گیاهی علیه افسردگی, خواص درمانی عناب, داروی گیاهی, نرم‌کننده سینه, خلط ‌آور, سرفه,سلامت و بهداشت, خواص مواد غذایی
گردآوری سلامت اکاایران گردآوری سلامت اکاایران