۶- گرمازدگی از مرض های شایع در فصل گرما می باشد با خوردن روزانه یک عدد خیار می توایند برای همیشه از گرمازدگی خلاص شوید.

۷-نشاط و شادابی یکی از امتیازاتی در طول روز است که کارایی شما را صد چندان می کند برای این کار همیشه توصیه شده است که از شام شب خود بکاهید و شب ها سبک بار به رختوخاب بروید.

۸-سردرد های مزمن مخصوصا در خانم ها بسیار رایج است برای جلوگیری از این درد بیان شده است که ماهی تازه بخورید این کار را میتوایند هم در فصل گرما تابستان و هم در فصل سرما زمستان انجام دهید.

تغذیه مناسب از دیدگاه امام رضا – بخش دوم

۹-خوردن شیرینی و کربوهیترات زیاد بدن اسنان به خصوص گوش های انسان را بسیار سسست و ضعیف می کند برای جلوگیری از این امر بیان شده بعد از میل کردن شیرینی حتما ندکی سرکه غرغره کنند.

۱۰-بهتر است اگر نمی خوایهد خوردن شیرینی به دندانهایتان آسیبی برساند قبل از خوردن شیرینی مقداری نان بخورید زیرا دانه های نان روی دندان هایتان را پر می کند و نمی گذارد که شیرینی به دندانهایتان آسیبی برساند.

۱۱-بوی بد دهان یکی از موارد رایجی است که خیلی ها را عصبی می کند طبق فرموده امام رضا اگر می خوایهد از بوی بد دهان در امان باشید انجیر می تواند این رنج را از شما بگیرد.

۱۲-اگر تازه غذا خوردید و قصد خوابیدن دارید و از طرفی دیگر می خوایهد خواب راحتی نیز داشته باشید به فرموده امام رضا همیشه سعی کنید به پهلوی راست بخوابید پس از مدتی به پهلوی چپ بغلتند تا به خواب راحت فرو روند.

۱۳-امام رضا راط تناسب اندام را در نخوردن شام دانست و همچنین برای کم کردن وزن کاستن غذا را توصیه می کند و نه ترک کامل غذای خاص.

منبع :