مبارزه با سرطان با روغن زیتون

مبارزه با سرطان با روغن زیتون میسر می شود.

روغن زیتون حاوی مولکول هایی بوده که قادر است سلول های سرطانی را از بین ببرد اما به سلول های سالم آسیبی نمی رساند. بارها در مقاله های مختلف که توسط دانشمندان منتشر شده است در مورد خواص روغن زیتون خوانده ایم، به خصوص خواصی که برای قلب و عروق دارد اما آیا می دانستید روغن زیتون یک داروی موثر برای مبارزه با سرطان است؟

دانشمندان آمریکایی یک کشف تعجب آور کرده اند؛ به گفته محققان، مولکولی در روغن زیتون وجود دارد که باعث مرگ سلول های سرطانی می شود اما به سلول های سالم هیچ آسیبی نمی رساند. با توجه به آمار به دست آمده توسط سازمان بهداشت جهانی هر ساله حدود 8 میلیون نفر در سراسر جهان در اثر ابتلا به سرطان جان خود را از دست می دهند.

سرطان شناسان در این آزمایشات مشاهده کردند این مولکول در مدت 30 دقیقه تا یک ساعت باعث مرگ سلول ها شده و در حالت طبیعی حدود 16 تا 24 ساعت طول می کشد تا سلول ها از بین بروند.

به گفته «پل برسلین» استاد علوم تغذیه، «دیوید فاستر» و «اونیکا لوژاندر» دو انکولوژیست(سرطان شناس) برخی از مولکول های روغن زیتون اثر موثری در مبارزه با سرطان دارند.

نوعی ترکیب فنلی طبیعی موجود در روغن زیتون که فوق العاده خاص است باعث می شود برخی از بخش هایی از سلول های سرطانی بمیرند اما این مولکول به سلول های سالم حمله ور نمی شود و لیزوزوم ها، آنزیم هایی منتشر می کنند که سلول های سرطانی را از داخل از بین می برند. این مولکول یک درمان واقعی است و ما نیاز به آزمایش های بیشتری در مورد این مولکول داریم.

منبع :