درمان میگرن های شدید با طب سنتی (قسمت دوم)
میگرن یکی از مهم ترین مشکلاتی است که بسیاری از افراد از آن رنج می برند و متأسفانه هنوز دارویی برای درمان قطعی آن وجود ندارد.
سلامت آکا ایراندرمان میگرن های شدید با طب سنتی (قسمت دوم)


دم نوش سوسنی
دم کرده سوسن، انواع سردرد به خصوص سردردهاى میگرنی را تسکین می دهد. کافی است دو عدد برگ سوسن تازه را در یک فنجان آب جوش و یا ۱۵ گرم برگ خشک سوسن را در یک لیتر آب جوش بریزید و ۱۵ دقیقه اجازه دهید تا دم بکشد. سپس آن را صاف کرده و با عسل شیرین کنید و هر روز ۲ تا ۳ فنجان از آن را بنوشید.

برگ درمانی
به گفته حکمای طب سنتی خوردن آب برگ چغندر و دم کرده برگ درخت گلابى هم سردرد و میگرن را تسکین می دهد. براى تهیه این دم نوش باید ۱۰۰ گرم برگ خشک درخت گلابى را در یک لیتر آب جوش بریزید و ۲۰ دقیقه بگذارید تا کامل دم بکشد. سپس آن را صاف کرده و یک گلابى را بدون آنکه پوست بکنید به قطعات نازکى ببرید و داخل آن بریزید و موقعى که درد میگرن تان شروع شد، یک فنجان از آن را میل کنید.

دم نوش آویشن
بر اساس توصیه های حکمای طب سنتی، دم کرده گیاه آویشن در درمان سردردهای شدید بسیار موثر است. برای تهیه این دم نوش باید ١٠ تا ۱۵ گرم آویشن تازه یا خشک را در یک لیتر آب بریزید تا برای مدت ۱۰ دقیقه دم بکشد. نوشیدن این دم نوش در عرض ۲۰ تا ۳۰ دقیقه درد شما را آرام خواهد کرد.

نکته طلایی: بسیاری از حکما اثر این دم نوش را مشابه دم نوش تخم رازیانه و همچنین دم کرده پامچال می دانند که برای درمان سردردهای شدید توصیه می شود که طرز تهیه آن ها مثل دم نوش آویشن است.


سریعترین روش درمان میگرن با مواد طبیعی و گیاهی


سردردهای میگرنی همراه با حالات تهوع و استفراغ بروز می کنند که گاهی شدت این دردها بیمار را برای رسیدن به آرامش مجبور به انجام هر کاری می کند . برای درمان میگرن و سردردهای شدید داروهای بسیاری تجویز می شوند که در کنار آنها روش های درمان خانگی نیز توصیه یم شوند.اگر شما هم جز دسته ای از افراد هستید که سردرد های میگرنی را تجربه کرده اید پس می دانید که درد های میگرنی با سردردهای معمولی کاملا فرق می کند. دردی ناتوان کننده، شدید و دوره ای همراه با ضربان و اختلالات بینایی، حالت تهوع و استفراغ، حساس شدن به نور و بو و لمس و صدا و احساس سوزن سوزن شدن صورت از ویژگی های این درد است. حملات میگرن معمولا 4 تا 72 ساعت فرد را درگیر می کند و جز 20 بیماری ناتوان کننده پزشکی به شمار می آید. بسیاری از بیماران به محض شروع درد از مسکن استفاده می کنند ولی استفاده طولانی مدت از این داروها عوارض جانبی زیادی برای بدن به همراه دارد.

تسکین و درمان میگرن با روش گیاهی

روش ساخت داروی درمان میگرن با مواد طبیعی:

مواد لازم:

آب لیمو
آب
نمک دریای هیمالیا

طرز تهیه:

در یک لیوان آب ریخته و آب یک عدد لیموی تازه را گرفته و بعد از برداشتن دانه های لیمو آن را درون آب بریزید. سپس 2 قاشق چای خوری نمک هیمالیا اضافه کرده و به خوبی مخلوط کنید.


این ترکیب طبیعی چگونه درد میگرن را درمان و  تسکین می دهد؟


آب یکی از کلیدهای داشتن بدنی سالم است. بدن انسان به آب کافی برای هیدراته ماندن نیاز دارد. زمانی که آب بدن کم می شود بدن علائمی مانند سردرد را برای شما می فرستد تا به شما بفهماند که کمبود آب وجود دارد. نمک دریا که در ترکیب ذکر شد موجب افزایش الکترولیت های بدن، مواد معدنی و دیگر عناصر مانند کلسیم و پتاسیم، روی، منیزیم، آهن، ید و مس و … است. همچنین موجب افزایش هیدراسیون، بهبود گردش خون و دفع مواد سمی بدن می شود. آب لیمو نیز با ویتامین C فراوانی که دارد موجب تقویت سیستم ایمنی بدن و همچنین زدودن سم ها می شود. بار دیگر که احساس کردید سردرد دارید حتما این ترکیب فوق العاده و بسیار راحت را امتحان کنید.منبع: channel telegram

منبع :