درمان خانگی خارش با چای ریحان

روی خط خبرگزاری ها, طب سنتی

گاهی اوقات درگیر جزجز، سوزش، و یا حساس خارش پوست می شویم که می تواند به علت مشکلات متعدد داخلی یا خارجی باشد. خارش، یک مشکل شایع پوستی است که در هر زمان خاصی می تواند بروز کرده و آسیب های روانی و روحی به شخص وارد کند.
جوش شیرین
برای یافتن محل خارش، مقداری جوش شیرین و آب را مخلوط کرده و بر روی پوست بمالید. وقتی خشک شد آن وقت آن را بشویید.
درمان خانگی خارش با لیمو
این میوه سرشار از خواص شفادهنده و ترمیم کننده است که می تواند در آنی خارش را از بین ببرد. برای خارش های ملایم، عصاره ی لیمو را بر روی بخشی که می خارد بمالید و بگذارید تا ۲۰ دقیقه بماند. برای موارد شدید تر، پوست لیمو را بردارید و سطح داخلی نرم و سفیدش را روی پوست بمالید. قبل از آنکه به طور کامل محل را بشویید، بگذارید ۲۰ دقیقه روی پوست بماند.
چای ریحان
این چای دارای آنتی اکسیدان بوده و برای درمان اختلالات به کار می رود و از طرفی دارای تأثیرات تسکین دهنده در بدن است، و از همه مهم تر یکی از بهترین درمان ها برای خارش محسوب می شود و دم کرده ی آن را بعد از پانزده دقیقه می توانید طی چند سری در روز روی محل خارش بمالید.

درمان با جو دوسر
جو دوسر سرشار از ویتامین E بوده و محتوای روغنی آن برای مرطوب کردن پوست های خشک به کار می رود و ویتامین E موجود در آن باعث از بین رفتن خارش می شود.
برای نقاط کوچک، مقداری از آن را با آب قاطی کرده و بگذارید چند ساعت روی پوست بماند. برای نقاط بزرگ تر، آن را آسیاب کرده و دو فنجان از آن را به وان آب گرم تان اضافه کرده و داخل آن بروید.

خاصیت درمانی آلوئه ورا
این ژل خنک کننده و آرام بخش از ساقه ی گیاه آلوئه ورا به دست می آید. می توانید آن را بر روی نقاطی که می خارد بمالید و بگذارید تا خشک شود.
الودکتر

.

منبع :