درمان خانگی از بین بردن خال با برگ گشنیز

روی خط خبرگزاری ها, طب سنتی

خال ها نقطه هایی به رنگ قهوه ای یا سیاه هستند که در صورت ظاهر می شوند و در اکثر مواقع به خاطر تجمع بیش از حد سیاه یاخته ها شکل می گیرند. تولیدکنندگان محصولات آرایشی مختلف مدعی هستند که می توانند باعث از بین رفتن خال ها شوند. اما، این محصولات برای پوست عوارضی دارد می شوند.
درمان خانگی خال با عسل
عسل یکی از رایج ترین و مطمئن ترین درمان ها برای از بین بردن خال است. نصف قاشق پودر بذر کتان را با چند قطره عسل و روغن بذرکتان قاطی کنید و آن را روی خال ها بمالید.
سرکه ی آب سیب
با استفاده از پنبه سرکه آب سیب را روی نقاطی که خال دارد بمالید و بعد از ۱۵ دقیقه آن را بشویید.
برگ گشنیز
گشنیز ظرف چند روز می تواند خال ها را از بین ببرد. برگ های آن را له کرده تا حالت خمیری شود. بعد آن را به مدت ۱۰ دقیقه روی محل خال بمالید.

ریشه های کاسنی
این ریشه ها هم برای از بین بردن خال ها بسیار مؤثرند. آنها را ببرید و با دقت بشویید. بعد آنقدر خرد کنید تا عصاره اش را به دست بیاورید. سپس آن را روی محل خال بمالید.
جوش شیرین
جوش شیرین بی هیچ زحمتی می تواند سریعا باعث از بین رفتن خال ها شود. چند قطره روغن کرچک را با یک قاشق جوش شیرین مخلوط کنید. آن را روی خال بمالید و بگذارید یک شب تا صبح روی آن بماند.
سیر
یک حبه سیر را دو قسمت کنید. بعد یکی از آنها را روی خال بگذارید و با باند ببندید و بگذارید یک شب تا صبح بماند. سیر باعث از بین رفتن سریع تر خال می شود.
الودکتر

.

منبع :