درمان های خانگی برای تبخال با خمیردندان، الکل و نمک

روی خط خبرگزاری ها, طب سنتی

بسیاری از مردم تبخال را با جراحت دور لب یا زخم اشتباه می گیرند. تبخال ها به خاطر ویروس هرپس سیمپلکس در دوران طفولیت به وجود می آید. زمانی که کودک یا بزرگسال، بزاق دهانش عفونی می شود تبخال بروز می کند.
وازلین
وازلین حاوی یک لایه ی زخیم محافظتی است و گاهی مواقع مانع از انتقال التهاب به شخص دیگر می شود.
گیاه بادر نگبویه
دارای خواص ضدویروسی است. در تحقیقی، وقتی از افراد شرکت کننده خواسته شد تا بادر نگبویه را روی تبخال خود بمالند، نتایج به دست آمده نشان داد که ظرف ۵ تا ۶ روز تبخال شان خوب شد. این گیاه می تواند از دفعات بروز تبخال بکاهد.
روغن نعناع
استفاده از روغن نعناع برای درمان تبخال بسیار مؤثر است. این روغن دارای تأثیرات نافذ و قوی بوده و به محض شناسایی ویروس تبخال، به آن حمله می کند.

خمیردندان، الکل و نمک
برای درمان تبخال کمی خمیردندان را با یک قطره الکل و نمک قاطی کرده و بعد این ما یه ی خمیری را به تبخالتان بمالید. احساس سوزش زیادی را حس خواهید کرد اما تاول ها بی آنکه پخش یا بزرگ شوند، خیلی سریع خشک می شوند.
استفاده از کرم ضدآفتاب
اگر زیاد دچار تبخال می شوید، سعی کنید چندان در معرض گرما نباشید. هیچ وقت فاقد مالیدن کرم ضدآفتاب به صورت و اطراف دهانتان بیرون نروید. دانه های تبخال نسبت به گرمای آفتاب تحریک پذیری زیادی دارند.
رعایت بهداشت
اولین و مهمترین قدم برای مراقبت و محافظت از خود و خانواده تان در برابر شیوع عفونت، رعایت بهداشت درست است. سعی کنید همیشه دست هایتان را بشویید به خصوص اگر لب ها و دهانتان را لمس کرده اید.
الودکتر

.

منبع :