قوانین میوه خوردن از دیدگاه طب سنتی | قوانین مصرف میوه | میوه ها و غذا

<>
طب سنتی و میوه خوردن

سید جواد علوی درباره قوانین میوه خوردن اظهار داشت: بین خوردن میوه و غذا باید دست کم ۲-۱٫۵ ساعت فاصله باشد چون در غیر این صورت ، استفاده از میوه موجب سوء هاضمه می شود.

به گفته وی پس از میوه های تر مانند سیب و انگور و هندوانه نباید بلافاصله آب نوشید وگرنه موجب نفخ شدید و سنگینی معده می شود. در همراهی میوه ها باید به گرمی و سردی آنها توجه شود ، همچنین دو میوه نفاخ نباید همزمان استفاده شوند.

علوی بیان داشت: سیب شیرین را می توان به همه توصیه کرد؛ گرم مزاج ها می توانند سیب ملس استفاده کنند. خوردن فالوده سیب با نصف استکان گلاب و کمی شکر یا نبات ، موجب تقویت ذهن و قوای بدن می شود.

وی افزود: زیتون حتماً باید همراه غذا خورده شود نه پیش و پس از آن. انجیر و آلو برای رفع یبوست در رمضان مناسب اند و حتماً باید رسیده و شیرین باشند؛ خوردن میوه های نارس موجب سوء هاضمه می شود.

شربت انجیر مناسب فصل تابستان

این کارشناس طب سنتی عنوان کرد: برای تهیه شربت انجیر تعدادی انجیر خشک را در یک ظرف آب گرم ریخته شود تا ۲۴ ساعت خیس بخورد سپس می توان آب آن را جداگانه به صورت خنک و میوه انجیر را هم جدا مصرف کرد، البته می توان انجیر را در گلاب خیساند که اثرات آن خیلی بهتر می شود.

علوی خاطرنشان کرد: اگر شربت انجیر قبل از غذا مصرف شود به عنوان یک ملین خوب و فاقد عارضه محسوب می شود که علاوه بر اینکه نوشیدنی مناسب در تابستان است ، بسیار مقوی بدن بوده و به بدن انرژی می رساند.

سلامت دات لایف راهنمای زندگی سالم

.

منبع : سلامت دات لایف