ریواس یک ضدباکتری و ضدقارچ طبیعی است که آن را به یک سبزیجات دوستدار پوست سالم تبدیل‌می‌کند. فواید ریواس برای پوست در زیر آمده‌است:


هرچه ساقه آن قرمزتر باشد، ریواس شیرین تر است.


به نقل از سایت «یاهو نیوز»، ریواس عامل ضد باکتریایی و ضدقارچی است. ویتامین A موجود در آن که آنتی اکسیدان طبیعی است با خنثی کردن رادیکال های آزاد، علایم پیری از جمله چین و چروک را به تأخیر می اندازد. استفاده موضعی از آن، برای مقابله با عفونت پوستی توصیه شده است.


برای رسیدن به وزن ایده آل، ریواس را به برنامه غذایی خود اضافه کنید. هر ۱۰۰ گرم ریواس حاوی ۲۱ کالری است. سرشار از فیبر غذایی، ماده کانی، ویتامین ها و آنتی اکسیدان های پلی فنولیک است. عملکرد ترکیبی این ماده سرعت سوخت و ساز بدن را بالا می برد و چربی اضافه را دفع می کند.


غنی از ویتامین K است.


مصرف منظم آن، بروز بیماری های متعدد چشمی را به تأخیر می اندازد.


با کنترل میزان کلسترول، به سلامت قلب کمک می کند.


ویتامین K موجود در آن برای سلامت دندان ها و استخوان ها مفید است.

 

خواص ریواس برای پوست:

 ریواس یک ضدباکتری و ضدقارچ طبیعی است که آن را به یک سبزیجات دوستدار پوست سالم تبدیل‌می‌کند. فواید ریواس برای پوست در زیر آمده‌است:

علائم پیری را به تاخیر می‌اندازد:
 
ریواس معدن ویتامین A است. این آنتی‌اکسیدان طبیعی به خنثی‌کردن رادیکال‌های آزاد و به‌ تاخیرانداختن علائم پیری مانند چین‌وچروک و خطوط کمک‌می‌کند. پس، ریواس با جلوگیری‌کردن از آسیب سلولی توسط رادیکال‌ها، پوست شما را جوان و درخشان نگه‌می‌دارد.
 
با عفونت‌های پوست مبارزه‌می‌کند:
 
ریواس یک عامل ضدباکتری و ضدقارچی طبیعی است و از پوست‌تان در برابر عفونت‌های مختلف محافظت‌می‌کند. پزشکان دارویی زیادی از استفاده از خمیر ریواس خام برای استفاده موضعی برای عفونت‌های متعدد پوستی حمایت‌کرده‌اند.
 
این سبزی سرشار از مواد معدنی، برای مو نیز مفید است. فواید ریواس برای مو در پایین آمده است:
 
رنگ موی طبیعی:
 
با ریواس ظاهر جدیدی به موی خود بدهید!
 
ریشه ریواس دارای مقدار مناسبی اسید اکسالیک است که به دادن رنگ قهوه‌ای روشن یا رنگ بور به مو معروف است. وجود اسید اکسالیک باعث‌می‌شود رنگ، مدت بیشتری بر مو بماند و با مواد شیمیایی قوی به پوست سر آسیب‌نمی‌رساند.
 
– حدود ۳ قاشق چایخوری پودر ریشه ریواس را در ۲ فنجان آب بریزید و ۱۵ دقیقه بجوشانید.
 
– بگذارید یک شب بماند.
 
– صبح بعد، محلول را صاف‌کنید و برای داشتن یک رنگ موی عالی، موی‌تان را با این محلول بشویید.
 
خواص ریواس برای سلامتی
ریواس یک منبع طبیعی از آهن، کلسیم، منیزیم، ویتامین C، ویتامین‌های گروه B، کولین و فولات است. مواد معدنی، ریواس را سرشار از فواید سلامتی می‌کنند.