چشم یکی از عضو های مهم و حیاتی بدن هر شخصی است و حس بینایی یکی از پنج حواس اصلی هر فردی می باشد. محافظت از چشم بسیار حائز اهمیت است و چه بهتر که این کار با روش های خانگی و طبیعی انجام شود. نشریه آرگا این بار تقویت بینایی با راه های طبیعی را مورد بحث قرار داده است.

حفاظت از چشم و تقویت بینایی این عضو از مهمات و الزامات حفظ سلامت و ایمنی بدن هر شخصی است. در دنیای امروز که همه افراد چشمهایشان به طور مداوم با نورهای صفحات گوشی, تبلت و لپ تاپ در ارتباط است می باید بیشتر به حفظ سلامت این عضو مهم بدن پرداخته شود. برای این موضوع با مادر این مقاله همراه شوید تا چشمهایتان آسیب کمتری ببیند.

خداوند هیچ چیز را بی دلیل و فاقد خاصیت خلق نکرده است و در تمام آفریده هایی که برای انسان محیا شده است خواص درمانی و دارویی بی نظیری وجود دارد که شناخت و مصرف و استفاده آن بدن آدمی را از هر نوع مرض و بیماری مصون می دارد و مانند یک داروی طبیعی در رفع مشکلات بدن عمل می کند. ما در این مقاله به معرفی مواد غذایی مختلف برای تقویت قوه بینایی اشاره کرده ایم که مطالعه آن خالی از لطف نیست.

تقویت بینایی با راه های طبیعی و فوق العاده اثر بخش

 • مصرف سیر: سیر دارای سولفور و مواد غذایی دیگری می باشد که به تولید آنتی اکسیدان که محافظ لنز چشم است کمک می کند.
 • مصرف تخم مرغ: تخم مرغ, مخصوصا زرده این ماده مفید غذایی سرشار از مواد مغذی است که برای تقویت بینایی و رفع خستگی چشم مثمر ثمر است.
  تقویت بینایی با راه های طبیعی و فوق العاده اثر بخش -آکاتقویت بینایی ضعف بینایی درمان خانگی و طب سنتی
 • مصرف ماهی سالمون: این ماهی سرشار از ویتامینهای A , D  و اسیدهای چرب امگا۳ می باشد که این مواد سبب تقویت چشم و قوه بینایی می شود.
   سلامتدرمان آسم
 • مصرف سبزیجات برگ دار: سبزی هایی که برگ دارند مثل کاهو, کلم و اسفناج, در تقویت نور چشم مفید هستند و دارای ویتامین های A, B12 و C و کلسیم می باشند.
  تقویت بینایی با راه های طبیعی و فوق العاده اثر بخش -آکاتقویت بینایی ضعف بینایی درمان خانگی و طب سنتی
 • مصرف شکلات کاکائویی: مصرف شکلاتهای کاکائویی در تقویت بینایی موثر است. با اضافه کردن این خوراکی خوشمزه در برنامه غذایی خود می توانید Flavonoids که محافظ ماهیچه های خونی چشم است را جذب کنید. با محافظت از این ماهیچه به تقویت لنز و قرنیه چشم کمک می کنید.
   سلامتدرمان آسم
 • مصرف گیاه قره قاط: استفاده از این گیاه می تواند سبب عدم ابتلا به  macular degeneration  که یک اختلال بینایی است, شود و از کاهش بینایی در مرکز دید افراد در سنین بالا تر جلوگیری کند.
 • مصرف آووکادو: این میوه دارای آنتی اکسیدان هایی مثل  latein  و  zeaxanthin  که در چشم موجود است, می باشد.
  تقویت بینایی با راه های طبیعی و فوق العاده اثر بخش -آکاتقویت بینایی ضعف بینایی درمان خانگی و طب سنتی
 • مصرف هویج: این میوه و یا سبزی و سایر میوه و سبزی های زرد و نارنجی رنگ که بتاکاروتین دارند, برای تقویت بینایی مفید هستند و از چشم در برابر نور خورشید محافظت می کند.
 • مصرف سویا: سویا پروتئین بسیار در مقابل چربی کمی دارد و دارای اسیدهای چرب و مواد مغذی است که برای سلامت چشم پر فایده می باشد.
   سلامتدرمان آسم
حتما بخوانید:  تقویت چشم و راهکارهایی برای افزایش بینایی

با تهیه و گنجاندن این مواد خوراکی در برنامه غذایی تان سلامتی را به چشمانتان هدیه کنید. به یاد داشته باشید تقویت چشم ها باید همواره مورد اهمیت قرار گیرد.

.

منبع : arga.ir