شیر بادام ، ضد سرفه ای همه کاره

شیر بادام ، ضد سرفه ای همه کاره

این شیر سفید ، چرب و بسیار خوش مزه است . این نوشیدنی برای رفع سرفه و خشونت سینه ، حلق ، حنجره و تنگی نفس و تسهیل خروج اخلاط سینه بسیار موثر است .

طرز تهیه شیر بادام :

شیر بادام را از مغز بادام بو نداده و خام تهیه می کنند ، مقدار ۵۰ گرم بادام پوست کنده ، یک لیتر آب و ۵۰ گرم عسل یا شکر را در داخل مخلوط کن برقی بریزید و آن قدر ادامه دهید تا مایعی مانند شیر بدست آید .برای پوست کندن بادام میتوانید بادام را چند ساعت در آب جوش بگذارید تا پوستش کنده شود یا اینکه بادام را در داخل آب ، بجوشانید تا آب به جوش آید و به مدت یک دقیقه می جوشانیم .
نوع دیگر شیر بادام که برای کودکان شیرخوار و اطفال بسیار مفید است و میتواند مکمل شیر مادر باشد بدین ترتیب به دست می آید که مقدار ۵۰ گرم بادام را به مدت چند دقیقه در آب گرم قرار می دهند تا پوست آن کنده شود سپس آن را آسیاب کرده و به صورت پودر در میاورند . سپس مقدار کمی آب ( آب جوشیده بهتر است ) را به آن اضافه می کنند و به هم می زنند تا به شکل خمیر در آید . سپس خمیر حاصل را با یک لیتر آب مخلوط و به هم می زنند و مقدار ۵۰ گرم عسل ( البته عسل برای کودکان زیر یک سال منع مصرف دارد ) به آن اضافه می کنند تا کاملا حل شود . این مایع را از پارچه ململ می گذرانند تا مایعی مانند شیر از آن باقی بماند .

تهیه شده توسط هفت گنج

.

منبع : 7ganj.org