برای کاهش وزن متفورمین بخوریم ؟!

 
 
 
رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی ایران با بیان اینکه بر اساس پروتکل درمانی «متفورمین» معمولا برای افراد دیابتی نوع 2 مورد مصرف قرار می گیرد، گفت: تجویز متفورمین از سوی متخصصان تغذیه برای کاهش وزن اشتباه است.
 
 
دکتر مجید حاجی فرجی افزود: استفاده از متفورمین در افراد سالم که به دیابت مبتلا نیستند، فرد را دچار عارضه می کند.
 
وی ادامه داد: تحقیقات نشان داده است این دارو می تواند در افراد غیر دیابتی نیز باعث کاهش احساس گرسنگی شده و در نتیجه وزن فرد را کاهش دهد. اما نباید فراموش کرد که این عمل ممکن است عارضه هایی نیز به دنبال داشته باشد.
 
 
وی با تاکید بر اینکه بیماران قلبی و عروقی و کسانی که دچار مشکلات ریوی، کبدی و کلیوی هستند نباید از متفورمین استفاده کنند، گفت: مصرف متفورمین در افرادی که مشکل قلبی و عروقی دارند، ممکن است سکته های قلبی به دنبال داشته باشد.
 
 
این متخصص تغذیه در تشریح عملکرد متفورمین گفت: به دنبال مصرف موادغذایی حاوی کربوهیدرات‌ و مواد قندی و به واسطه افزایش ترشح انسولین، کربوهیدرات‌ها به ترکیباتی چون چربی تبدیل می‌شود و هورمون‌هایی که موجب گرسنگی می شوند، افزایش پیدا خواهد کرد.
 
 
وی ادامه داد: این افزایش تجمع چربی معمولا در ناحیه دورکمر اتفاق می‌افتد. کار متفورمین پایین آوردن سطح قند و در نتیجه کم کردن نیاز بدن به ترشح انسولین است.
 
 
رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی در خاتمه هشدار داد: استفاده از متفورمین می تواند ترشح انسولین در افراد سالم را با اختلال مواجه کند.
 
 

مطالب مرتبط:

  1. تغییراتی ساده برای کاهش وزن
  2. روش هایی برای کاهش ریزش مو
  3. گیاهی برای کاهش کلسترول
  4. راهکاری برای کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام
  5. توصیه هایی مهم برای کاهش فشار خون
  6. روش های آسان برای کاهش وزن !
  7. کاهش چربی خون با گیاهان دارویی
  8. راه های خطرناک برای کاهش وزن

.

منبع : jazzaab.ir