حتماً میدانید که در بدن انسان انواع سم های مختلف وجود دارد که از رژیم غذایی بد وارد بدن شده اند. حال وقت آن است که به فکر سم زدایی و پاکیزگی باشید. از آنجایی که بدن ما برای دفع سموم مکانیزم خاص خود را دارد، در نتیجه سم زدایی نیازی به اجرای رژیم غذایی خاص و سخت ندارد.

سم زدایی طبیعی بدن

پاکسازی بدن میتواند به راحتی غذا خوردن باشد و کمک میکند که روده و احشاء خود را فیلتر کنید و همچنین به قدری آب به دست آورید که گوارشتان در کنترل باشد. بنابراین سم زدایی اضافاتی که در بدن مانده را دفع میکند.

روش های سم زدایی طبیعی بدن

ضد التهاب بخورید

تمام غذاها مواد مغذی لازم را دارند. مواد غنی از فیبر مانند میوه جات، سبزیجات و حبوبات میتوانند به اندازۀ آجیل، تخمه ها و بذرها، تمام غلات و پروبیوتیک ها به کار احشاء و کبد کمک کنند تا هر مادۀ اضافی را از سیستم گوارش خارج کنند. همچنین سعی کنید غذاهای سرخ شده، فرآوری شده و قندی را به همراه گوشت قرمز تا مدتی مصرف نکنید تا پروسۀ سم زدایی به خوبی انجام شود.

از نوشیدنی های سالم زیاد بخورید

همین اول کار باید بگوییم که الکل یک سم است و به جای آن میتوان به اندازۀ کافی آب خورد. آبرسانی به کلیه ها کمک میکند تا سموم را بهتر دفع کنند. سعی کنید به آب خود لیمو و آب لیمو هم حتماً اضافه کنید (بخاطر الکترولیت ها).

مرکبات هم سیگنال هایی به کبد ارسال میکنند که کبد طی آن آنزیم های بیشتری تولید میکند و آن آنزیم ها باعث آرام و روان شدن گوارش میشوند. همچنین اگر از خوردن زیاد آب خسته شده اید، آن را با چای جایگزین کنید. چای سبز در مقابل سرطان و بیماری های قبلی از بدن محافظت میکند.

عرق کردن یک راه دیگر برای سم زدایی است. عرق کردن میتواند گردش خون را در بدن بهبود بخشد و به سم زدایی کمک کند. ورزش کردن هم علاوه بر عرق کردن، کمک میکند شما خوشحال تر و با انرژی تر باشید. حتماً ورزش را در برنامۀ خود داشته باشید.

غذا را با لقمه های کوچک و آرام بخورید

لقمه های بزرگ باعث نفخ میشوند و این باعث میشود که سیستم گوارش بیش از حد کار کند. به جای لقمه های بزرگ با تعداد کم، لقمه ها را کوچک بردارید و در عوض لقمه های بیشتری را به آرامی بخورید تا از ورود هوا به هنگام بلع غذا جلوگیری شود.

با پوست خود خوب رفتار کنید

روش های مراقبت از پوست مانند قلم موی پوست را انجام دهید. قلم مو یا مسواک های نرم مخصوص پوست را قبل حمام استفاده کنید. این کار یک لایه برداری آرام از پوست انجام میدهد و باعث بهبود گردش خون و بهبود رشد سلول های نوین میشود.

اضافه کردن نمک اپسوم به وان یا حمام هم میتواند یک پاکسازی بیرونی و درونی انجام دهد؛ زیرا پوست بدن مواد معدنی نمک مانند منیزیم را جذب میکند. منیزیم میتواند باعث حرکت بهتر مواد داخل کولون های روده شود.

خوب بخوابید

داشتن خواب کافی، ضامن سلامتی است. جای خواب خود را خنک، آرام و تاریک نگه دارید تا یک خواب عالی داشته باشید. بهترین زمان خواب حدود ۷ تا ۸ ساعت در شب است. خواب کافی باعث کاهش التهاب و استرس میشود.

اختصاصی مجله ابرتازه ها – ترجمه هادی فاخریان

منبع : health

.

منبع : abartazeha.com