درمان دردهای کولیتی نوزادان با شوید

طب سنتی

شوید شیر مادران شیرده را افرایش می دهد و از دردهای کولیتی نوزادان پیشگیری می کند

شوید شیر مادران شیرده را افرایش می دهد و از دردهای کولیتی نوزادان پیشگیری می کند؛ بهتر است قبل از شیردادن نوزادان کمی دم کرده “شوید” خورده شود علاوه بر اینکه مانع نفخ و دل دردهای بچه می شود, کیفیت شیر مادر را نیز افزایش می دهد.

شوید از دیدگاه طب ایرانی، گرم و خشک است و مصرف دم کرده آن برای افرادی که دچار پف آلودگی یا چاقی ناشی از رطوبت هستند و صبح ها دچار تورم دست وپا (به خصوص در نواحی مرطوب) می شوند, بسیار مفید است.

مالیدن روغن “شوید” به روی عضلات بزرگ که گرفتگی پیدا می کنند (کمر، گردن، پشت ساق) یا مفاصل سردی که درد و ورم دارند همچنین برای رفع درد و گرفتگی، مفید است.

شوید تسکین دهنده دل پیچه است و به هضم غذا کمک می کند, “شوید” بادشکن خوبی است، شوید پلو در افرادی که دچار سندرم روده تحریک پذیر هستند و در فرد مبتلا به اسهال، غذای مناسبی است.

“شوید” در بهتر کردن متابولیسم چربی و کاهش چربی خون نیز مؤثر است, فشار خون افراد را تعدیل می کند و به کاهش اسید اوریک خون نیز کمک می کند.

“شوید” شیر مادران شیرده را افرایش می دهد و از دردهای کولیتی نوزادان پیشگیری می کند بهتر است قبل از شیر دادن نوزادان کمی دم کرده شوید خورده شود علاوه بر اینکه مانع نفخ و دل دردهای بچه می شود, کیفیت شیر مادر را نیز افزایش می دهد.

.

منبع : pezeshk.us