فواید روغن اسطوخودوس

فواید روغن اسطوخودوس

مزایای استفاده از روغن اسطوخودوس چیست؟ اسطوخودوس به طور سنتی برای مبارزه با مسائلی مانند افسردگی، استرس، اضطراب و سردرد استفاده می شود. در نوامبر ۲۰۱۳، یک مطالعه در مجله بین المللی روانپزشکی در عمل بالینی نتیجه گرفت که روغن اسطوخودوس، در درمان افسردگی، اضطراب و بی خوابی موثر است.

اثرات درمانی بخار روغن اسطوخودوس، بررسی شد و نتیجه گرفته شد که بخار روغن می تواند به طور بالقوه از زوال عقل جلوگیری کند . مطالعات مختلف نشان داده اند که روفن اسطوخودوس می تواند به درمان افسردگی پس از زایمان، اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) و حتی سکته مغزی کمک کند. اسطوخودوس عملکرد مغز را به طور جزئی با بهتر کردن یکی از مهم ترین جنبه های عملکرد ذهنی، یعنی کیفیت خواب بهبود می بخشد. کیفیت مناسب خواب باعث کاهش وزن، غلظت بهبود یافته، سلامت قلب و عروق بهتر، کاهش افسردگی و بهبود عملکرد سیستم ایمنی می شود.

یک عطر غیر سمی را فراهم می کند
روغن اسطوخودوس را می توان برای اسپری کردن و یا ایجاد عطر و بوی دلپذیر در منزل بکار برد. عطر گل باعث ایجاد یک فضای آرامش می شود که ثابت می کند اضطراب را پایین می آورد و به آرامش کمک می کند . همچنین می تواند بر روی لباس، ملافه و حوله اسپری شود. روغن اسطوخودوس، یک ماده طبیعی است که کاملا غیر سمی است. بنابراین، این یک جایگزین امن تر برای اسپری های دیگر است که با مواد شیمیایی غلیظ ساخته می شوند و ممکن است التهاب یا حساسیت ایجاد کنند . بسیاری از مردم دریافتند که عطر و بوی خاص اسطوخودوس آرام است و در حالت عادی استرس را از بین می برد .

پوست دلپذیر
دو ویژگی روغن اسطوخودوس به پوست کمک می کند. اول اینکه، روغن اسطوخودوس، حاوی آنتی اکسیدان ها است . با مبارزه با رادیکال های آزاد در بدن، آنتی اکسیدان ها روند پیری و آسیب های پوستی را کاهش می دهند . همچنین روغن اسطوخودوس در حالت عادی ضد میکروبی است، که به معنی کمک به حذف گرد و خاک و باکتری از پوست شما است . روغن های ضروری هرگز نباید به طور مستقیم به پوست شما اعمال شوند و باید به جای آن از روغن حامل استفاده شوند و یا در غیر این صورت رقیق شوند . برای استفاده از روغن اسطوخودوس در پوست شما بهتر است ابتدا آن را با روغن حامل مخلوط کنید. برای اطمینان از اینکه محصولی با کیفیت دریافت می کنید، با تامین کننده روغن خود تماس بگیرید.

برای پوست های جوان، روغن اسطوخودوس می تواند به درمان بسیاری از انواع پوست های مبتلا به آکنه کمک کند. وقتی چند قطره با روغن حامل مانند بادام، ججوبه یا روغن نارگیل مخلوط می شود، اسطوخودوس لکه های قرمز را تسکین می دهد و باکتری ها را متوقف می کند . به همین ترتیب، چند قطره روغن اسطوخودوس را برای ماسک صورت در خانه مصرف کنید.

برای پوست های مسن تر، اسطوخودوس می تواند لکه های سنی، لکه های قرمز و سایر آسیب های پوستی را به طور قابل توجهی کاهش دهد . با استفاده از روغن اسطوخودوس برای این منظور بهتر است آن را با بعضی از روغن های حامل ترکیب کنید.

علاوه بر این، روغن اسطوخودوس می تواند برای درمان ضایعات و سوختگی های جزئی به علت خواص ضد میکروبی آن مورد استفاده قرار گیرد. تحقیقات فراوانی انجام شده است که نشان می دهد روغن اسطوخودوس فرایند بهبود زخم های جزئی را سرعت می بخشد . برای یک ترکیب آفتاب سوختگی چند قطره اسطوخودوس را با بعضی از کرم ها به عنوان درمان استفاده کنید.

روشی طبیعی برای جلوگیری از حشرات
روغن اسطوخودوس برای دور کردن حشرات مانند پروانه ها، پشه ها و دیگر آفات موثر است. شما می توانید روغن اسطوخودوس را با روغن حامل مخلوط کرده و آن را در منطقه مورد نظر بکار برید، یا می توانید از پخش کننده ای برای استفاده از عطر در منطقه استفاده کنید. هر دو گزینه از پشه ها و پروانه ها جلوگیری می کنند زیرا نمی توانند بوی اسطوخودوس را تحمل کنند. روغن اسطوخودوس نیز می تواند برای درمان نیش های حشرات، به دلیل داشتن خواص ضد التهابی موثر باشد.

تسکین درد
روغن اسطوخودوس اثبات شده است به طور موثر ریه عضلات و درد مفصلی را از بین می برد. برای تسکین درد عضلانی، بهتر است که روغن اسطوخودوس را با روغن حامل مخلوط کرده و عضلات را کاملا ماساژ دهید .

.

منبع : pezeshk.us