روغن پونه کوهی؛ از ضددرد تا ضدسرطان

۶ فایده روغن پونه کوهی

روغن پونه کوھی سرشار از آنتی اکسیدان ها و ترکیبات قدرتمندی است که برای سلامتی بسیار مفیدند. از روغن پونه کوھی، هم می توان به صورت خوراکی و هم به صورت موضعی بر روی پوست، استفاده کرد.

۶ فایده روغن پونه کوهی

شما می توانید بنا به 6 دلیل سلامتی، روغن کوهی را به رژیم غذایی تان اضافه کنید:
خاصیت آنتی اکسیدانی: مقدار آنتی اکسیدان موجود در روغن پونه کوھی، ۳ تا ۳۰ برابر بیشتر از سایر گیاهان است. همچنین، آنتی اکسیدان پونه کوھی، ۴۲ برابر بیشتر از آنتی اکسیدان سیب و ۴ برابر بیشتر از آنتی اکسیدان بلوبری است. علت این امر بیشتر به خاطر وجود اسید رزمارینیک در آن است.
درمان عفونت قارچی: روغن پونه کوھی، با پنج نوع عفونت مختلف کاندیدا مبارزه می کند (از جمله عفونت های کاندیدا در دهان و واژن). عفونت شدید ناشی از کاندیدا می تواند به بروز مشکلات روده ای مثل بیماری کرون یا کولیت اولسراتیو هم منجر شود.

روغن پونه کوھی، با پنج نوع عفونت مختلف کاندیدا مبارزه می کند (از جمله عفونت های کاندیدا در دهان و واژن). عفونت شدید ناشی از کاندیدا می تواند به بروز مشکلات روده ای مثل بیماری کرون یا کولیت اولسراتیو هم منجر شود

بهبود سلامتی روده ها: پونه کوھی به چند دلیل می تواند از سلامتی روده ها محافظت کند. مشکلات رودهای مثل اسهال، درد و نفخ از شایع ترین مشکلات این اندام بدن هستند که گاهی در اثر میکروب ها به وجود می آیند. روغن پونه کوھی، بسیاری از این میکروب ها رو از بین می برد.
خواص ضدالتهابی: بروز التهاب در بدن بر روی سلامتی، اثر منفی می گذارد. به نظر می رسد که روغن پونه کوھی التهاب را از بین می برد.
تسکین درد: اثر روغن پونه کوھی در تسکین درد، مشابه اثر داروهایی مثل فنوپروفن و مورفین است که احتمالاً به دلیل وجود کارواکرول در پونه کوھی است.
ضد سرطان: این احتمال وجود دارد که کارواکرول موجود در روغن پونه کوھی خاصیت ضدسرطانی داشته باشد. این روغن در محیط آزمایشگاهی، اثراتی ضد سرطان های ریه، کبد و سینه از خود نشان داده است. این روغن، رشد سلول های سرطانی رو محدود می کند و سلول سرطانی را از بین می برد.

منبع: سلامانه
.

منبع : tebyan.net