خواص درمانی معجزه آسای اکلیل کوهی

روغن اکلیل کوهی برای موها بسیار مفید است و شفافیت و سلامت مورا را سبب می شود.در این بخش با خواص روغن اکلیل کوهی بیشتر آشنا شوید.
روغن اکلیل کوهی و تاثیر فراوان آن بر تقویت مو

خواص درمانی معجزه آسای اکلیل کوهی


رزماری یا اکلیل کوهی یکی از گیاهان دارویی معطر با نفوذ پذیری بالا و همچنین خواص درمانی بی نطیر که در کمتر گیاه دارویی این خواص را می توان یافت، روغن اکلیل کوهی یک روغن محرک است که بوی نافذ و گرمی دارد و بر اعصاب مرکزی اثر مؤثری دارد . بسیاری از اطبای طب سنتی معتقدند ماساژ دادن پوست سر با روغن رزماری از ریزش مو جلوگیری می کند و پوست سر را سالم نگه می دارد همچنین شاهد تولید انواع لوسیون از این گیاه دارویی برای تقویت ابرو و مژه نیز هستیم که در دراز مدت دارای اثری فوق العاده و ماندگار نیز هست.

نقش تاثیر گذار روغن اکلیل کوهی در رشد وتقویت موها
ماساژ موها وپوست سر با عصاره روغنی گیاه اکلیل کوهی موجب تقویت و رشد مو می شود و همچنین این عصاره روغنی از سفید شدن موها جلو گیری می کند.

آشنایی با خواص روغن اکلیل کوهی
فقط کافی است قبل از استحمام پنج دقیقه موها و پوست سر را با این روغن ماساژ دهید.
برای تهیه عصاره روغنی گیاه رزماری کافی است یک میلی لیتر روغن اکلیل کوهی را با 25 گرم روغن آفتابگردان یا روغن بادام مخلوط کنید و برای رفع درد و خستگی اندام ها، روی موضع بمالید و ماساژ دهید. برای تقویت و رشد موها قبل از حمام پنج دقیقه موها و پوست سر را با این روغن ماساژ دهید.
خواص درمانی معجزه آسای اکلیل کوهی
آرام بخش
ضد انگل
درمان افسردگی
نیرو بخش ونشاط آور
تقویت کننده حافظه
ضد میکروب

طرز استفاده از روغن رزماری

روغن رزماری را می توان به تنهایی یا با اضافه کردن به شامپوی روزانه خود مصرف کنید. برای این منظور بهتر است به یک شامپوی 200 میلی متری در حدود 500 میلی متر عصاره رز ماری اضافه کنند.

علاوه بر این می توانید بعد از حمام کردن عصاره خالص این گیاه را روی مو و پوست سرتان بمالید. ماساژ این گیاه موجب افزایش جریان گردش خون در ناحیه سر شده و در نهایت موجب بهبود غذا رسانی به ریشه موها می شود.عصرایران

.

منبع : pezeshk.us