دمنوش برگ ریحان ضدتشنج

طب سنتی

دمنوش برگ ریحان ضدتشنج است و سرگیجه، سردرد های میگرنی و عصبی را درمان می کند.
به گزارش روزنامه پزشکی ایران ، ریحان گیاهی علفی و یک ساله از تیره نعناع است، ارتفاع ساقه های آن تا ۶۰ سانتی متر می رسد؛ ریحان در ۲ نوع سبز و بنفش وجود دارد؛ این گیاه سرشار از ویتامین A ، K، آهن، کلسیم و مواد مغذی دیگر است؛ در این مطلب برخی از خواص ریحان را بیان می کنیم.

خواص قلبی و عروقی دمنوش ریحان
دمنوش برگ ریحان باعث افزایش سلامت قلب می شود؛ این گیاه تپش قلب و فشار خون را تنظیم و از گرفتگی رگ های خونی مانع می شود.

اثر های دمنوش ریحان بر دستگاه عصبی
دمنوش برگ ریحان ضدتشنج است و سرگیجه، سردرد های میگرنی و عصبی را درمان می کند؛ این دمنوش آرام بخش و در رفع بی خوابی موثر است.

اثر های دمنوش ریحان بر دستگاه ادراری
دمنوش ریحان مدر است؛ این دمنوش سنگ های مثانه را دفع و عفونت های ادراری و مشکلات کلیوی را درمان می کند؛ دمنوش تخم ریحان ورم کلیه را نیز از بین می برد.

اثر های دمنوش ریحان بر غدد
دمنوش برگ ریحان موجب افزایش شیر مادران شیرده می شود.

خواص تنفسی دمنوش ریحان
دمنوش برگ ریحان تورم گلو، گلودرد و آنژین را درمان می کند؛ این دمنوش در بهبود آسم مفید است و سرفه و سیاه سرفه را نیز از بین می برد.

اثر های دمنوش ریحان بر دستگاه حرکتی
دمنوش ریحان درد های ناشی از نقرس را تسکین می دهد.

خواص گوارشی دمنوش ریحان
دمنوش ریحان دستگاه هاضمه را تقویت و دل درد و بی اشتهایی را رفع می کند؛ این دمنوش نفخ و گاز معده را از بین می برد و در درمان درد های روده ای موثر است.

اثر های دمنوش ریحان بر پوست
دمنوش ریحان چین و چروک های دست و صورت را رفع می کند.

خواص دیگر دمنوش ریحان
دمنوش تخم ریحان مسکن است و دمنوش ریحان تب را کاهش می دهد؛ دمنوش برگ ریحان ضدعفونی کننده است و التهابات و زخم های دهانی را رفع می کند؛ این دمنوش مقاومت بدن را در برابر بیماری ها افزایش می دهد.

طرز تهیه دمنوش ریحان
برای تهیه دمنوش ریحان، چند برگ ریحان را در یک قوری بریزید سپس به آن آب با دمای ۸۰ درجه سانتی گراد را اضافه کنید و بگذارید به مدت ۴ تا ۵ دقیقه دَم بکشد؛ می توانید این دمنوش را با مقداری عسل شیرین کنید.خبرنگاران جوان

.

منبع : pezeshk.us