مارچوبه، یکی از سبزیجاتی است که در فصل بهار، زیاد دیده می شود. مارچوبه ی تازه، در درمان بسیاری از بیماری ها موثر است. بیماری هایی همچون سرطان و کاهش عملکرد مغز. همچنین این سبزی باعث می شود که پیری، دیرتر به سراغتان بیاید چون سرشار از آنتی اکسیدان می باشد.

۱. مارچوبه سبزی مملو از مواد مغذی
مارچوبه منبع بسیار خوبی از فیبر، فولات، ویتامین های A ،C و K و کروم (یک ماده معدنی کمیاب) بوده که باعث افزایش توانایی انسولین برای انتقال گلوکز از جریان خون به سلول های بدن می شود.

۲. با مارچوبه به جنگ سرطان بروید
این گیاه در گروه سبزیجاتی مانند آوکادو، کلم پیچ و بروکلی به عنوان یک منبع ویژه و غنی از گلوتاتیون قرار دارد که یک ترکیب ضدسرطان و از بین برنده رادیکال های آزاد شناخته شده، مارچوبه در مبارزه با انواع خاصی از سرطان، مانند استخوان، سینه، روده بزرگ، حنجره و ریه تاثیرگذار است.
خواص مارچوبهدرمان آسم
۳. مارچوبه منبع غنی از آنتی اکسیدان ها
این سبزی با خنثی کردن رادیکال های آزاد و غنی بودن از آنتی اکسیدان ها روند پیری را کند کرده و در مبارزه با بسیاری بیماری ها مفید است.
مارچوبه
۴. مارچوبه تقویت کننده مغز
یکی دیگر از ویژگی ضد پیری این گیاه، تقویت مغز و مبارزه با زوال عقل است. سبزی های برگ دار مانند مارچوبه حاوی فولات و ویتامین B۱۲ بوده که در ماهی، مرغ، گوشت و لبنیات وجود داشته و در پیشگیری از اختلال شناختی مغز نقش بسزایی دارد.
تقویت کننده مغز

۵. مارچوبه ادرار آور طبیعی

این سبزی سطح بالایی از اسید آمینه آسپاراژین را دارد که به عنوان یک ادرارآور طبیعی عمل کرده و نه تنها مایع اضافی بلکه نمک اضافی را دفع می کند، این گیاه برای افرادی که از اِدم یا تجمع مایعات در بافت های بدن، فشار خون بالا یا سایر بیماری های مربوط به قلب رنج می برند، مفید است.
۶. سبزی ضد نفخ قوی
این گیاه در از بین بردن نفخ و بهبود عملکرد دستگاه گوارش به دلیل وجود فیبر محلول و نامحلول در آن بسیار موثر است.

ادرار آور طبیعی

۷. لاغری آسان با مارچوبه
یک فنجان مارچوبه ۳۲ کالری دارد، این سبزی نه تنها چربی و کالری داشته بلکه در کاهش وزن موثر بوده و موجب احساس سیری در بین وعده های غذایی می شود و همچنین در تحقیقات نشان داده شده که این سبزی در کاهش کلسترول نقش موثری دارد.

خبرنگاران جوان
.

منبع : hidoctor.ir