دسر ماست و خیار موثر در کاهش قند و فشار خون

دسر ماست و خیار موثر در کاهش قند و فشار خون

دسر ماست و خیار حاوی انواع ویتامین های A ، C ، E ، K ، گروه ویتامین های B مانند B۱، B۲، B۳، B۶، B۱۲ ، پروتئین و کلسیم، کربوهیدرات، سدیم، پتاسیم، فیبر، منیزیم، فسفر، منگنز، روی و اسید فولیک است

یک محقق و پژوهشگر طب سنتی مصرف نوعی دسر را در کاهش قند، فشار و چربی و خون موثر دانست.

دسر ماست و خیار حاوی انواع ویتامین های A ، C ، E ، K ، گروه ویتامین های B مانند B۱، B۲، B۳، B۶، B۱۲ ، پروتئین و کلسیم، کربوهیدرات، سدیم، پتاسیم، فیبر، منیزیم، فسفر، منگنز، روی و اسید فولیک است.

برای بررسی خواص دسر ماست وخیار و اینکه مصرف این دسر برای چه افرادی مفید است، با حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی مطالبی را عنوان نمودند.

مهم ترین خواص دسر ماست(yogurt) و خیار

حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی درباره مهم ترین خواص دسر ماست و خیار اظهار کرد: این دسر نقش موثری در کاهش وزن افراد دارد؛ دسر ماست و خیار تشنگی را رفع و سموم بدن را هم دفع می کند.

وی درباره خواص دیگر دسر ماست و خیار بیان کرد: این دسر به کاهش قند فشار و چربی خون کمک شایانی می کند، دسر ماست و خیار تاثیر چشمگیری در بهبود عملکرد دستگاه گوارش و رفع یبوست دارد.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی(Traditional medicine) افزود: دسر ماست و خیار حافظه را تقویت می کند و موجب کارکرد بهتر سیستم عصبی می شود؛ این دسر بوی بد دهان را هم از بین می برد.

عظمایی تاکید کرد: دسر ماست و خیار به علت داشتن کلسیم، منیزیم، فسفر و انواع ویتامین ها استخوان ها و دندان را محکم و از بروز پوکی استخوان در افراد مانع می شود.

وی با اشاره به خواص آنتی اکسیدانی و آنتی بیوتیکی دسر ماست و خیار یادآور شد: این دسر مو ها را تقویت می کند و سبب شادابی و طراوت پوست هم می شود.

مواد لازم برای تهیه دسر ماست و خیار (سه تا چهار نفر)

خیار سه تا چهار عدد

ماست ۲۰۰ گرم

پیازچه ۲ تا سه عدد

سیر یک حبه

پودر آویشن یک قاشق چای خوری

پودر نعناع خشک یک قاشق چای خوری

پودر گل محمدی نصف قاشق چای خوری

پودر شوید یک قاشق چای خوری

نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم

کشمش و پودر گردو به مقدار لازم

طرز تهیه دسر ماست و خیار

خیار ها را ریز خُرد یا درشت رنده کنید.

سیر راه هم خُرد سپس خیار و سیر را به ماست اضافه کنید.

پیازچه را هم ریز خُرد کنید و به ماست بیفزایید.

نمک و فلفل سیاه را به سایر مواد اضافه کنید

مواد را به خوبی باهم مخلوط کنید.

روی ماست را با کشمش، پودر گردو، نعناع، آویشن، شوید و گل محمدی تزئین کنید.

.

منبع : pezeshk.us