مهم ترین خواص شربت سیر، سرکه و عسل

مهم ترین خواص شربت سیر، سرکه و عسل

محقق و پژوهشگر طب سنتی مصرف نوعی شربت طبیعی را به علت دارا بودن خاصیت آنتی بیوتیکی در نابودی عفونت های بدن موثر دانست.
شربت سیر، سرکه و عسل حاوی انواع ویتامین های A ، C ، E ، گروه ویتامین های B مانند B۱، B۲، B۳، B۶ ، سدیم، پتاسیم، کربوهیدرات، فیبر، کلسیم، آهن، منیزیم، روی، سلنیوم، سولفور و قند مانند گلوکز، ساکاروز و فروکتوز است.

برای بررسی خواص شربت سیر، سرکه و عسل و اینکه مصرف این شربت برای چه افرادی مفید است با حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت وگو کردیم که در ادامه مشروح آن را می خوانید.
به گزارش مهم ترین خواص شربت سیر، سرکه و عسل

حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی درباره مهم ترین خواص شربت سیر، سرکه و عسل اظهار کرد: این شربت خاصیت آنتی بیوتیکی بسیار قوی و طبیعی دارد بنابراین انواع عفونت ها، ویروس ها و قارچ ها را از بین می برد؛ شربت سیر، سرکه و عسل به رفع التهاب مفاصل، کنترل قند، فشار و چربی خون و بهبود آسم و سرماخوردگی کمک شایانی می کند.

وی درباره خواص دیگر شربت سیر، سرکه و عسل بیان کرد: این شربت به علت داشتن ویتامین های A ، C و E خاصیت آنتی اکسیدانی دارد بنابراین سیستم ایمنی بدن را تقویت و بدن را در برابر بیماری های مختلف به ویژه انواع سرطان ها محافظت می کند؛ شربت سیر، سرکه و عسل نقش موثری در باز شدن عروق و شریان ها دارد.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی افزود: شربت سیر، سرکه و عسل به تصفیه خون، پاکسازی کبد، کلیه ها و مجاری ادراری، رفع غلظت خون و دفع اسید اوریک از بدن کمک شایانی می کند؛ این شربت خاصیت چربی سوزی دارد بنابراین موجب کاهش وزن و لاغری هم می شود.

عظمایی تاکید کرد: شربت سیر، سرکه و عسل تاثیر چشمگیری در رفع ناراحتی های پوستی مانند جوش، کهیر، خارش، اگزما و درمان بیماری پسوریازیس (نوعی تخریب پوستی که با خارش همراه است) دارد.

وی یادآور شد: شربت سیر، سرکه و عسل آرتروز و آرتریت (التهاب مفاصل) را رفع می کند و گرفتگی عضلات پا ها را هم از بین می برد؛ این شربت نقش موثری در رفع گرفتگی بینی و گلودرد دارد.

.

منبع : pezeshk.us