تاثیر شربت آبلیمو و عسل یک ساعت پیش از غذا در لاغری افراد

تاثیر شربت آبلیمو و عسل یک ساعت پیش از غذا در لاغری افراد

طب سنتی

یک محقق و پژوهشگر طب سنتی مصرف شربت آبلیمو و عسل را یک ساعت پیش از غذا در لاغری افراد مؤثر دانست.
شربت آب لیمو و عسل حاوی انواع ویتامین های A ، C ، E ، گروه ویتامین های B مانند B۱، B۲، B۶ ، سدیم، پتاسیم، کربوهیدرات، فیبر، قند، پروتئین، کلسیم، آهن، منیزیم و اسیدفولیک است.

برای بررسی خواص شربت آب لیمو و عسل و اینکه مصرف این شربت برای چه افرادی مفید است، با حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت وگو کردیم که در ادامه مشروح آن را می خوانید.

مهم ترین خواص شربت آب لیمو و عسل

حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی درباره مهم ترین خواص شربت آب لیمو و عسل اظهار کرد: این شربت به علت داشتن ویتامین های A ، C و E خاصیت آنتی اکسیدانی دارد بنابراین سیستم ایمنی بدن را تقویت و بدن را در برابر بیماری های مختلف به ویژه انواع سرطان ها محافظت می کند.

وی درباره خواص دیگر شربت آب لیمو و عسل بیان کرد: این شربت دستگاه گوارش را ضد عفونی می کند و موجب عملکرد بهتر دستگاه گوارش هم می شود.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی افزود: مصرف شربت آبلیمو و عسل همراه با آب جوش ولرم یک ساعت پیش از غذا موجب احساس سیری، چربی سوزی و لاغری افراد می شود.

عظمایی تأکید کرد: شربت آبلیمو و عسل برای افرادی که دچار تهوع هستند، بسیار مناسب است؛ این شربت نقش مؤثری در درمان سرما خوردگی و آنفلوآنزا دارد.

وی تصریح کرد: شربت آبلیمو و عسل خون را تصفیه می کند و غلظت آن را هم کاهش می دهد؛ این شربت خون ساز است و باعث رفع کم خونی هم می شود.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: شربت آبلیمو و عسل به علت داشتن ویتامین C به جذب آهن در بدن کمک شایانی کرده و تأثیر چشمگیری در سلامتی و شادابی پوست و مو دارد.

عظمایی با اشاره به خاصیت آرام بخشی و نشاط آوری شربت آبلیمو و عسل یادآور شد: این شربت اگزما، خارش و جوش های سر سیاه را از بین می برد؛ شربت آبلیمو و عسل برای مبتلایان به گلودرد بسیار مفید است و افراد باید شربت آبلیمو و عسل را میل و غرغره کنند.

.

منبع : pezeshk.us