سورپرایزی برای عزیزانی که به دنبال سفید و پنبه ای کردن پوست صورت خود هستند. اگر بسیاری از راه های سفید و شفاف شدن صورت را امتحان کرده اید و به نتیجه نرسیده اید با

داروهای گیاهی در این بخش با ما (آکاایران) همراه باشید و با تجربه ای نوین به پوستی شفاف و سفید دست پیدا کنید.

برترین راه های سفید و پنبه ای شدن پوست صورت

معجونی برای روشن کردن پوست !

۴ قاشق غذا خوری آب گوجه فرنگی، نصف قاشق چای خوری آرد نخود ، نصف قاشق چای خوری ماست و نصف قاشق چای خوری زردچوبه را با هم مخلوط میکنیم. مخلوط حاصل را به پوست مالیده و پس از ۲۰ دقیقه با آب سرد شستشو می دهیم.

سفید و پنبه ای شدن صورتسفید و پنبه ای شدن صورت

شکر و گلیسیرین

در یک کاسه یک دوم فنجان شکر، چند قطره گلیسیرین و یک چهارم فنجان آبلیمو را مخلوط کنید. این اسکراب را روی نواحی برنزه شده پوست خود بمالید.

شکر پوست شما را به خوبی لایه برداری کرده و گلیسیرین آن را نرم خواهد کرد در حالی که لیمو برنزگی پوست شما را روشن تر خواهد کرد.

* آب لیمو محبوب است، طبیعی است و سالهاست به عنوان یک عامل سفید کننده برای کمک به روشن و درخشان کردن پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از لیمو برای پاک کردن و روشن کردن تمام پوست به ویژه زیر بغل

* آب لیمو محبوب است، طبیعی است و سالهاست به عنوان یک عامل سفید کننده برای کمک به روشن و درخشان کردن پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر چه آب لیمو تنها کمی پوست تان را روشن تر می کند اما نتایج ظریف روشن شدن پوست خیلی زود ظاهر می شود.

همه ما می دانیم که لیمو چقدر مفید است و درمان بسیاری از مشکلات پوستی می باشد و یکی از این مشکلات پوستی همان تیرگی زیر بغل است.

کاری که باید انجام دهید این است که یک تکه لیمو را بر روی پوست قسمت مورد نظر ماساژ دهید لیمو به روشن شدن پوست کمک می کند .

سفید و پنبه ای شدن صورتسفید و پنبه ای شدن صورت

معجزه خمیر بادام

* ماسک خانگی خمیر بادام نه تنها به عنوان یک روشن کننده عمل می کند، بلکه پوست تان را پاک سازی کرده و نرم می کند.

برای درست کردن این ماسک ۶ عدد بادام را از شب قبل خیس کنید و روز بعد آنها را خرد یا آسیاب کرده و برای اینکه به خمیر تبدیل شود به آن شیر اضافه کنید. ماسک را در طول شب روی صورت و گردن خود بگذارید.

صبح روز بعد پوست تان را با سرد بشویید. ابتدا این کار را به مدت چند هفته هر روز و بعد از آن فقط دو بار در هفته انجام دهید.

سفید و پنبه ای شدن صورتسفید و پنبه ای شدن صورت

پودر زردچوبه برای رفع تیرگی پوست و هم چنین زیر بغل و کشاله ران

پودر زردچوبه با خاصیت دارویی فراوانی یکی از مهم ترین ادویه جات هند است، مقداری از پودر زردچوبه را با 2 قاشق کشک و ۱ قاشق آرد مخلوط کنید و به مدت ۳۰ دقیقه بر روی سطح زیر بغل بگذارید و بعد بشویید.

این کار را ۲ بار در هفته برای یک ماه انجام دهید تا تفاوت را ببینید.

تاثیر خیار در رفع تیرگی پوست و زیر بغل و کشاله ران

خنکی موجود در خیار باعث جوانی و شادابی پوست می شود. آب خیار را با مقداری زرد چوبه در قسمت مورد نظر بزنید و بعد از چند دقیقه بشورید.

تاثیر سیب زمینی در رفع تیرگی و کک مک پوست صورت و زیر بغل و کشاله ران

سیب زمینی خام را امتحان کنید. بعضی ها عقیده دارند که سیب زمینی خام به دلیل ویتامین ث بالای موجود در آن، دارای خواص سفید کنندگی ملایمی است.

ویتامین ث به عنوان ماده روشن کننده در بسیاری از کرم های OTC پوست استفاده می شود.

سیب زمینی در درمان تیرگی موثر است، آب سیب زمینی را بگیرید و به مدت ۱۵ دقیقه بر روی پوست زیر بغل بگذارید هم چنین از سیب زمینی رنده شده هم میتوانید استفاده کنید.

* برای از بین بردن هرگونه لک و قرمزی روی پوست نیز، می توان از سیب زمینی استفاده کرد.

*سیب زمینی برای از بین بردن تیرگی دور چشم با همین روش نیز مؤثر است.

درمان خانگی با بادام و عسل

یک مشت بادام بردارید و آن را یک شب در آب بخیسانید. صبح بادام هارا از آب بیرون آورید و پوست شان را جدا کرده و پودری کنید.

سپس کمی عسل به آن ها اضافه و با هم مخلوط کنید. این مایع چسبناک را حداقل دو بار در هفته به پوست خود بمالید تا به پوستی دلپذیر و شفاف و روشن که همیشه آرزویش را داشتید برسید.

.

منبع : nazweb.ir