نام گیاه پرخاصیت آلوئه ورا بیشتر برای مباحث زیبایی و سلامتی پوست و مو مطرح می شود در حالی که این گیاه معجره های درمانی بیشماری دارد ، از درمان بواسیر تا رفع مشکلات دهان و دندان که در یک گزارش کامل به مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد. آلوئه ورا یا صبر زرد نام دارد که علاوه بر اینکه خاصیت داروئی زیادی دارد.فواید آلوئه ورا

از ماده ژلاتینی که درون برگ این گیاه وجود داره برای مصارف بهداشتی آرایشی (ژل.کرم .شامپو و...)هم استفاده میشود. آلوئه ورا بعلت داشتن خواص ضد میکروبی در درمان بسیاری از زخمها و جراحتها و سوختگیها- اگزما – تاول– گزیدگی زنبور و نیش حشرات- بریدگی – کوفتگی – آفتاب سوختگی و آکنه موثر است. بنابراین استفاده از این گیاه نه تنها در کرمهای موضعی بلکه در کنترل بسیاری از بیماریها و اختلالات پوستی سودمند می باشد.در این مقاله از مجموعه مقالات طب سنتی آکاایران، به رفع ترک های پوستی با آلوئه ورا و درمان های خانگی با ترکیبات این گیاه جادویی می پردازیم. برای مطالعه جزییات بیشتر در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

آیا آلوئه ورا علائم و ترک های پوستی را درمان میکند؟

آلوئه ورا سرشار از مزایای پوستی میباشد و به عنوان یک درمانگر زخم و ترک برای بسیاری از مشکلات پوستی در سراسر جهان شناخته شده است. حجم بیشتر این گیاه را آب تشکیل میدهد، اما همچنین یک نوع وسیع از مواد مغذی که برای پوست ما مناسب میباشد نیز در آن یافت میشود پس مطمئنا میتواند در حفظ و نگهداری از بافت های پوست و سلامت آنها کمک کند. این عنصر نه تنها از ترک های پوستی جلوگیری میکند بلکه آنها را به طور طبیعی از بین میبرد. آنزیم های حیاتی ، مواد معدنی ، اسید های چرب موجود در آن درمان را سریعتر میکند .محتوای کلاژن آن نیز الاستیسیت پوست را بهبود میبخشد زمانی که از این گیاه در مراحله اولیه این ترک های پوستی استفاده شود ، میتوان به طور کامل انها را محو کرد.

Related image

 نحوه استفاده از آلوئه ورا برای بهبود علائم ترک های پوستی :

1.ماسک آلوئه ورا و عسل برای رفع ترک های پوست :

این درمان را 2 الی 3 بار در هفته تکرار کنید.

در صورت استفاده مداوم از این درمان میتوانید بعد از 2 الی 3 هفته شاهد بهبود آن باشید.

ترک های پوستی در نوجوانان

 

2.درمان ترک پوستی با آلوئه ورا و روغن نارگیل:

نصف فنجان روغن نارگیل خالص و یک سوم فنجان ژل آلوئه ورا را با هم مخلوط کنید و آن را درون یک ظرف مخزن دار بریزید. مقدار کمی از آن را روی منطقه مورد نظر اعمال کنید و ماساژ دهید و اجازه دهید که از شب تا صبح بماند.

این درمان را هر شب قبل از رفتن به رخت خواب تکرار کنید.

اگر این درمان به طور منظم تکرار شود ، بعد از 3 الی 4 هفته شاهد بهبود پوست خواهید بود.

ترک های پوستی قرمز

 

3.آلوئه ورا و پودر قهوه برای رفع ترک پوست :

2 قاشق غذا خوری پودر قهوه و 2 قاشق غذا خوری پودر آلوئه ورا را تهیه کنید و آنها را به خوبی با هم ترکیب کنید.

مخلوط بدست آمده را روی مناطق مورد نظر اعمال کنید و به صورت دایره ای به مدت 1 دقیقه ماساژ دهید. و بعد از 20 دقیقه باآب شستشو دهید ، یا با یک پارچه تمیز ، پاک کنید.و بعد از مرطوب کننده معمول خود استفاده کنید.هر روز این درمان تکرار شود.

نکته:

ماساژ این مناطق را به آررامی انجام دهید،زیرا فشار قهوه بر روی پوست ممکن است باعث ساییدگی آن شود.

این درمان چقدر طول میکشد:

قهوه با الوئه ورا یک درمان قوی محسوب میشود که در طول 2 تا 3 هفته شما میتوانید تفاوت را ببینید.

ترک های پوستی قرمز رنگ

 

4.رفع ترک پوست با ماسک آلوئه ورا و آووکادو :

2 قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا ، یک قاشق غذا خوری هالپ آووکادو رسیده و یک قاشق چای خوری روغن زیتون را با هم ترکیب کنید. سپس روی منطقه مورد نظر اعمال کنید و بعد از نیم ساعت با آب ولرم شستشو دهید. این درمان را 2 الی 3 بار در هفته تکرار کنید.

در صورت استفاده منظم از این درمان ، پس از 3 الی 4 هفته شاهد محو شدن ترک های پوستی خواهید بود.

در آخر باید به یاد داشته باشید ، هنگامی که هر یک از این راه حل ها را شروع کردید ، تا زمان بهبودی کامل باید بخشی از روال روزانه شما باشد.

 

5. درمان ترک پوست با ژل آلوئه ورا و کپسول ویتامین E :

یک چهارم فنجان ژل آلوئه ورا و 10 عدد کپسول ویتامین E را تهیه کنید.کپسول ها را باز کنید و روغن موجود در آن را به ژل آلوئه ورا اضافه کنید، به خوبی هم بزنید و پس از اعمال بر روی مناطق آسیب دیده به مدت چند دقیقه ماساژ دهید.

شما میتوانید بعد از یک ساعت آن را با آب ولرم شستشو دهید و یا اجازه دهید بماند . این درمان را 2 بار در طی روز انجام دهید.

چقدر طول میکشد تا درمان شود:

این گیاه یک هدیه از بهشت برای زنان باردار است.در طول 3 تا 4 هفته متوجه خواهید شد علائم در حال محو شدن هستند.

ترک های پوستی بدنسازی

 

6. آلوئه ورا با آب لیمو :

2 قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا و یک قاشق چای خوری آب لیمو با هم ترکیب کنید و به خوبی هم بزنید و سپس روی منطقه مورد نظر اعمال کنید. اجازه دهید تا به طور طبیعی خشک شود.و بعد با آب ولرم شستشو دهید و پس از خشک کردن با یک پارچه، از یک مرطوب کننده استفاده کنید.

این درمان چقدر طول می کشد:

خواص روشن کنندگی آب لیمو و خواص درمانی ژ ل آلوئه ئرا ،باعث می شوند که پس از 2 تا 3 روز، نتایج آن به خوبی مشخص شوند.

ترک های پوستی دوران بارداری

 

7.نسخه خانگی ترک پوست با آلوئه ورا و کره کاکائو :

دو قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا ، یک قاشق چای خوری کره کاکائو و دو عدد کپسول ویتامین E را تهیه کنید.

محتوای کپسول ویتامین E را بیرون بیاورید و با ژل آلوئه ورا و کره کاکائو ترکیب کنید و بعد روی مناطق مورد نظر اعمال کنید. اجازه دهید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس با آب بشویید. این درمان را 2 الی 3 بار در هفته تکرار کنید.

اگر از این درمان به طور منظم استفاده کنید، بعد از 2 الی 3 هفته شاهد محو شدن ترک ها هستید.

ترک های پوستی سفید

8. درمان ترک پوستی با ماسک آلوئه ورا و روغن زیتون :

یک چهرم فنجان ژل آلوئه ورا را با یک چهرم فنجان روغن زیتون بخوبی ترکیب کنید و به مدت 2 الی 3 دقیقه بر روی منطقه مورد نظر ماساژ دهید . اجازه دهید تا صبح بماند و یا دوش بگیرید یا با یک پارچه مرطوب آن را پاک کنید.

با استفاده از این روش 3 الی 4 هفته زمان میبرد تا علائم بهبود را مشاهده کنید. فراموش نکنید که این درمان هر روز تکرار شود.

 

ترک های پوستی

9. ژل آلوئه ورا روی ترک های پوستی :

یک عدد یرگ آلوئه ورا را تهیه کنید، آن را برش دهید و ژل موجود در آن را استخراج کنید. سپس روی ترک های پوستی اعمال کنید و به مدت 1 تا 2 دقیقه ماساژ دهید.

ژل آلوئه ورا را شستشو ندهید. این درمان را 2 بار در روز تکرار کنید.

درمان ترک های پوستی با آلوئه ورا

10.آلوئه ورا با روغن کرچک ترک ها پوست را از بین میبرد:

2 قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا و یک قاشق غذاخوری روغن کرچک را با هم ترکیب کنید و به آرامی گرم کنید.

این مایع نسبتا گرم را روی مناطق مورد نظر اعمال کنید و به مدت 2 الی 3 دقیقه، ماساژ دهید.

بعد از نیم ساعت شستشو دهید. این درمان را هر روز تکرار کنید.

این درمان چقدر طول می کشد:

اگر به طور منظم استفاده شود، بعد از 3 الی 4 هفته علائم شروع به محو شدن می کنند.