۸ راه برای کاهش وزن فاقد سختی

به گزارش آلامتو به نقل از مجله سلامت ؛ اما آیا ممکن است که فاقد رژیم های غذایی یا تمرینات ورزشی هم بتوان وزن کم کرد؟ شاید این هشت ترفند جالب مسیری را برای کاهش وزنتان فاقد اینکه سختی بکشید باز کردند.

۱. اگر عادت به تنبلی دارید هوشمند رفتار کنید

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که فقط غذاهایی ساده و آماده می خورند، وقتش رسیده که غذاهای درستی بخرید. سیب اسلایس شده، هویج، چوب شور، هوموس و بسیاری غذاهای دیگر که مناسب افراد تنبل است.

۲. بیشتر بازی کنید

آیا می دانید که بازی های ویدئویی یک راه خوب برای مبارزه با میل به غذا خوردن است؟ بازی های ویدئویی باعث می شوند تا هنگام گرسنگی حواستان پرت شود، و زمانی که فکرتان مشغول باشد به احتمال کمتری به سراغ غذا خوردن خواهید رفت.

بعلاوه، حتی اگر بازی های ورزشی حرکتی انجام دهید، شانس کاهش وزنتان دو چندان خواهد شد.

۳. از تخت بیرون نیایید

اگر از تختتان بیرون نیایید، آن غذایی هم که می دانید نباید بخورید، نخواهید خورد. یک خواب خوب شبانه، فاکتور بسیار مهمی برای کاهش وزن است. یک خواب کامل هفت هشت ساعته در هر شب، کمک خواهد کرد تا عقربه ی ترازوتان به جهت درستی حرکت کند.

۴. هر روز یکی از کارهای خانه را انجام دهید

بجای اینکه تمام کارها را برای آخر هفته جمع کنید، هر روز مقداری از کارهای خانه را جلو ببرید. تنها با ۱۵ تا ۲۰ دقیقه، حداقل می توانید یکی از اتاق های خانه را تمیز کنید. این یک روش عالی برای ورزش کردن است، فاقد اینکه واقعا ورزش کرده باشید.

۵. هم تنبل باشید و هم بدنی قوی داشته باشید

آیا می خواهید فاقد اینکه وزنه بزنید قوی تر شوید؟ سعی کنید تا کیسه ی آذوقه های غذایی تان را در خانه جابجا کنید یا اینکه یک مرتبه چهار پنج کیسه ی زباله را باهم از خانه خارج کنید. بدین ترتیب هم قوی خواهید شد، هم مسیرهایی که باید طی کنید به حداقل خواهد رسید.

۶. آسان بگیرید

آیا می دانید که استرس می تواند باعث افزایش وزن شما شود؟ استرس، باعث غذا خوردن احساسی می شود که معمولا هم به مصرف کالری بیشتر از معمول منجر خواهد شد. اطمینان حاصل کنید که بیشتر برای خودتان وقت می گذارید. اینکار کمک خواهد کرد تا استرستان که بازدارنده ی کاهش وزن شماست، کاهش پیدا کند.

۷. همیشه دم دستتان آب داشته باشید

بجای اینکه یک لیوان نوشابه یا حتی آبمیوه بخورید، بطری آبی را پر کنید و هرجا می روید بهمراه خودتان داشته باشید. هرچه بیشتر آب بنوشید، کمتر به غذا خوردن وسوسه خواهید شد. همچنین آب باعث خواهد شد تا سوخت و ساز بدنتان افزایش یابد!

۸. بگذارید ماشینتان همانجا پارک بماند

هنگامی که می خواهید به خرید بروید، ماشینتان را جایی پارک کنید و بگذارید همانجا بماند! بدین ترتیب باید کمی بیشتر راه بروید، اما حداقل جای پارکتان را از دست نمی دهید! همچنین، تصادفا مقداری هم ورزش خواهید کرد.

تمام این نکات کمک خواهند کرد تا فاقد سختی کشیدن وزن کم کنید. اما تصور کنید که اگر این ها را با ورزش و رژیم غذایی ترکیب کنید چقدر می توانید وزن کم کنید!

.

منبع : alamto.com