بهترین ورزش برای بیماران قلبی کدام است؟
آکاایران : نکته ای که در این مقاله میخواهیم به آن اشاره کنیم موضوعی است که همه ی شما می دانید و نیازی به توضیحات  آنچنانی نیست ، این موضوع ورزش است ، هیچ شک و شبهه ای بر آن نیست که بدن انسان با ورزش بسیار سالم تر و نیرومند تر است و به نوعی ورزش بر درمان خیلی از دردها کمک می کند ، بیماریهای قلبی نیز از این قائله مستثنی نیستند و با انجام حرکات ورزشی می توانند سلامت خود را بازیابی کنند. به همین منظور در این مقاله از بخش سلامت آکاایران به بهترین ورزش برای بیماران قلبی می پردازیم.

بهترین ورزش برای بیماران قلبی

 


نتایج ارزیابی های بیشتر متخصصان بهداشت عمومی تایید می کند که این ورزش برای بیماران قلبی مفید است.

تای چی برای بیماران قلبی مفید است

نتایج ارزیابی های بیشتر متخصصان بهداشت عمومی تایید می کند که ورزش رزمی تای چی برای بیماران قلبی مفید است.

متخصصان مرکز پزشکی هاروارد در بررسی های اخیر خود دریافته اند بیمارانی که سابقه حمله قلبی داشته اند در صورتی که تمرینات تای چی را که یک ورزش سنتی چینی است، انجام دهند کیفیت زندگی آنها بهبود پیدا می کند.

این متخصصان روی سلامت 100 بیمار قلبی مطالعه کردند که نیمی از آنها در کلاس تمرینات تای چی و نیمی دیگر در کلاس مراقبت های قلبی ثبت نام کرده بودند.

به گزارش روزنامه ساندی تایمز، گروه اول فقط یک ساعت در هفته تمرینات تای چی را انجام می دادند. در پایان مطالعات معلوم شد گروهی که تمرینات تای چی را انجام داده بودند از نظر احساسی در وضعیت بهتری قرار داشتند.

بنابراین گزارش، تای چی در واقع نوعی هنر رزمی چینی است که برای بهبود سلامتی، افزایش طول عمر و آرامش روحی انجام می شود.

به گفته کارشناسان، این ورزش در رده ورزش های رزمی ملایم قرار دارد و باعث می شود تا عضلات بدن با انجام تمرینات نرم و ساده، انعطاف پذیر و قوی شوند. درست برعکس ورزشهای رزمی سخت که با فشار و شدت تمرین عضلات را تقویت می کنند.

از فواید عمده تای چی می توان به تقویت عضلات بدن، انعطاف پذیری و نرم شدن ماهیچه ها و زردپی ها، تمرکز و آرامش فکری، تقویت روحی و عصبی اشاره کرد.

ورزش برای بیماران قلبی,ورزش برای بیماران قلبی و عروقی,ورزش برای بیماری قلبی

بیماری قلبی و ورزش

 
به نقل از آکاایران : مطالعات نشان می دهد که تای چی برای درمان بیماری های شدید، مزمن و حتی مشکلات ژنتیکی مفید و موثر است. برای مثال با تمرین تای چی می توان امراض قلبی را درمان و یا از بروز آنها جلوگیری کرد. همچنین این ورزش می تواند استرس را که عامل بسیاری از بیماری ها است، از بین ببرد.

تمرینات تنفسی این ورزش همچنین می تواند به سالم ماندن ریه و بهبود جریان گردش خون در بدن نیز کمک کند. آهستگی در تمرینات تای چی نیز باعث می شود تا تمرکز فکری فرد افزایش پیدا کند و این توانایی به کنترل دستگاه عصبی فرد در شرایط بحرانی و فشارهای عصبی بسیار کمک می کند.

مشروح این ارزیابی در مجله انجمن پزشکی آمریکا تحت عنوان آرشیو طب داخلی به چاپ رسیده است

فواید تمرینات منظم:

بهبود عملکرد قلب و ریه ها

کاهش میزان فشار خون در زمان استراحت

کاهش میزان چربی اضافه بدن

کاهش کلسترول نوع مضر خون

افزایش کلسترول نوع مفید خون

افزایش سطوح انرژی

افزایش قدرت تحمل در مقابل اضطراب و افسردگی

کنترل یا پیشگیری از گسترش دیابت

کاهش ریسک صدمات ارتوپدی

تمرینات مناسب:

تکرار: 3-5 بار در هفته

طول مدت: 20-60 دقیقه

شدت فعالیت: در حدود میزان ضربان قلب هدف شما

ورزش برای بیماران قلبی,ورزش برای بیماران قلبی و عروقی,ورزش برای بیماری قلبی

بیماری قلبی و ورزش

تأثیر ورزش بر ضربان قلب

پاسخ طبیعی ضربان قلب به ورزش افزایش بر اساس حداکثر ضربان قلب پیش بینی شده با توجه به سن بیمار است و سپس کاهش ضربان قلب به حد پایه نیز باید در مدت زمان نسبتا سریعی صورت گیرد. ناتوانی فرد در رسیدن به حداکثر ضربان قلب پیش بینی شده در غیاب مصرف داروهای بتابلاکر مانند پروپرانولول بیانگر ابتلا به بیماری عروق کرونر است.

گردآوری بخش سلامت آکاایران