برخی از نوشیدنی هایی وجود دارد که باعث افزایش کارایی مغز انسان می شود این نوشیدنی ها تولید شرکت خاصی نمی باشد بلکه یکسری نوشیدنی هایط بیعی است که کارای مغز را افزایش می دهد.از طرفی یکسری نوشیدنی هایی که الکب در ان وجود دارد کبد انسان را داغون می کند و کارمرد مغز را از بین می برد.نوشیدنی های شیرین نیز برای انسان ضرر دارد و به مرور زمان یکسری مشکلات عصبی برای انسان به همراه دارد.

نوشیدنی هایی برای تقویت مغز انسان

۱-اولین مورد آب هست.آب سالم که مایه ی حیات نامیده می شود علاوه بر این که ۷۰ دردص بدن را تشکیل می دهد برای دفع سموم خطرناک و شادابی انسان کاملا اجباری است.به همین دلیل زمانی که بدن دجار کمبود آب بدن می شود نمی توایند درست فکر کنید در این مقاله ی علائم کمبود آب بدن بیان شده است.

نوشیدنی

۲-خوردن چای معمولی یا همان چای سیاه و همچنین چای سبز برای تقویت عملکرد مغز بسیار خوب است.ماده ای در چای وجود دارد به نام «EGCG که علاوه بر تقویت حافظه باعث افزایش روند تولید سلول های مغز نیز می شود.چای سرشار از ماده آنتی اکسیدان هست.

تقویت حافظه

۳-انار بیخود نبوده که از جمله میوه های بهشتی محسوب می شود.آب انار هم سرشار از ماده ی آنتی اکسیدان هست که خون انسان را تصفیه می کند و عملکرد مغز را بهبود می بخشد.برای حافظه ی انسان به نوعی قدرت شناختی شخص را بالا می برد.نوشیدن روزانه یک لیوان آب انار به همه توصیه می شود.

انتی اکسیدان

منبع :