خواص قارچ و فواید سرشار آن

خواص اعجاب انگیز قارچ

خواص قارچ و فواید سرشار آن

اختصاصیآکا ایران: 

قارچ در کارگاه های صنعتی و گلخانه ها تولید می شود و در اکثر مغازه ها و سوپر مارکت ها عرضه می شود.

قارچ استخوان را تقویت می کند و خستگی را رفع می کند و ویتامین دی را جبران می کند .اکثر مواد غذایی ویتامین دی دارند مثل ماهی ، قارچ و پنیرها .

افرادی که بیرون نمی روند و یا در تخت  هستند  از کمبود ویتامین دی رنج می برند و باعث صدمه به استخوان هایشان می شود . ویتامین دی باعث می شود که کلسیم در روده جذب شود و در استخوان ها به کار رود .

افرادی که به پوکی استخوان مبتلا هستند باید رژیم غذایی داشته باشند که دارای ویتامین دی باشد و قارچ توصیه می شود که نیاز روزانه به ویتامین دی را تامین کند.

قارچ ویتامین های سوخت و ساز بدن را تامین می کند . هر سلول در بدن ما به ویتامین بی 2 موجود در قارچ نیاز دارد تا انرژی کسب کند . برای اینکه انسان خسته و کم حوصله نشود و حتی اعصاب هم به ویتامین بی 2 نیاز دارد .

به خانم ها در درصد موارد مصرف مقداری ویتامین بی 2 توصیه می شود و به ندرت یک زن اسیدفولیک را جذب میکند. برای حل این مشکل  خانم ها باید در رژیم غذایی خود از قارچ استفاده  کنند .

قارچ باید به صورت پخته خورده شود چون قارچ ها به موادی آلوده هستند که در اثر پختن از بین می رود . ولی قارچ های صنعتی را بدون هیچ مشکلی می توان پس از تمیزکردن مصرف کرد .

فرشته آقامیری

منبع :