آیا مصرف آبغوره باعث افت فشار خون می شود ؟

یک دیدگاه از قدیم در میان افراد وجود داشته و دارد که مصرف آبغوره باعث افت فشار خون میگردد درادامه مطلب زیر صحت این موضوع را بیان میکنیم.

دکتر رضا راست منش، متخصص تغذیه، عضو هیات علمی و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نوشت: هرچند گنجاندن آبغوره و سرکه در رژیم غذایی خوب است اما این یک باور اشتباه است که مصرف سرکه و آبغوره می تواند باعث کاهش و کنترل فشارخون شود. درواقع، این خوراکی ها می توانند باعث کاهش قندخون شوند و از آنجا که علائم کاهش قند و فشارخون شبیه هم هستند، شما هم فکر می کنید دچار پایین آمدن فشارخون شده اید.

به طور کلی، می توان در میان خوراکی های طبیعی به برخی میوه ها مانند زرشک، عناب و گریپ فروت، برخی روغن ها مانند روغن زیتون و روغن ماهی و برخی سبزی ها مانند جعفری برای کنترل و کاهش فشارخون اشاره کرد. املاحی مانند پتاسیم و منیزیم هم نقش چشمگیری در کنترل و کاهش فشارخون دارند. پتاسیم به مقدار فراوان در موز و جعفری یافت می شود اما از آنجا که موز حاوی هیستامین است و می تواند محرک ابتلا به سردردهای میگرنی باشد، می توان جعفری سرشار از پتاسیم را فاقد دغدغه در برنامه غذایی افرادی مانند شما که فشارخون بالایی دارند، گنجاند.

آجیل های خام و خرما هم جزو بهترین منابع دریافت منیزیم محسوب می شوند. همچنین، مکمل های پتاسیم (به صورت قرص) و منیزیم (به صورت جوشان) هم در داروخانه ها موجودند که می توان با نظر و تجویز پزشک از آنها هم استفاده کرد

.

منبع :