از مهمترین خواص دمنوش به لیمو و بهارنارنج می توان به آرامش دهنده بودن آن، رفع یبوست و تقویت معده و اعصاب اشاره کرد. از این دمنوش همچنین می توانید برای رفع تپش قلب و بی خوابی استفاده کنید.

خواص دمنوش به لیمو و بهارنارنج + طرز تهیه


ستاره | سرویس سلامت -
 مهمترین شیوه استفاده از گیاهان دارویی مصرف دمنوش‌ است. یکی از این دمنوش‌ها، دمنوش ترکیبی به‌ لیمو و بهارنارنج است. از این دمنوش می‌توان در درمان و بهبود بیماری‌ها و ناراحتی‌های زیادی بهره برد. در ادامه‌ با خواص دمنوش به‌ لیمو و بهارنارنج و طرز تهیه‌ آن آشنا خواهید شد.

خواص دمنوش به لیمو و بهارنارنج چیست؟

این دمنوش علاوه بر داشتن تمامی خواص به‌ لیمو، مجموعه‌ای از خواص عالی و بی‌نظیر بهار نارنج را نیز شامل می‌شود و ترکیب این دو ماده طبیعی و مفید، نوشیدنی پرخاصیت و خوش عطری را به وجود می‌آورد که جایگزینی مناسبی برای بسیاری از دارو‌های شیمیایی به شمار می‌آید.

طرز تهیه دمنوش به‌ لیمو و بهار نارنج

اگر از مشکلات معده، حافظه کوتاه و بی‌اعصاب بودن رنج می‌برید، بهتر است این دمنوش را تهیه کرده و روزانه دو بار بنوشید. برای این کار: 
۱. سه عدد گلبرگ بهار نارنج و دو عدد برگ به لیمو آماده کنید.
۲. همه را در لیوان آب جوش ریخته، در لیوان را بپوشانید.
۳. پانزده دقیقه صبر کنید.
دمنوش شما آماده است. در صورت تمایل برای شیرین کردن آن می‌توانید از نبات، عسل یا شکر سرخ استفاده کنید.

خواص به لیمو

خواص دمنوش به لیمو و بهارنارنج + طرز تهیهخواص دمنوش به لیمو و بهارنارنج + طرز تهیه

خواص به لیمو در برگ‌های آن نهفته است. این گیاه دارویی دارای خواص آنتی اکسیدانی است و باعث تقویت ماهیچه‌ها شده و درد مفاصل را تسکین می‌بخشد. یکی دیگر از فواید آن تقویت معده و کمک به رفع مشکلات آن از جمله نفخ و سوء هاضمه است. دیگر خواص آن عبارتند از:

احتیاط در مصرف

مصرف آن به زنان باردار، شیرده و همچنین کسانی که اختلالات کلیوی دارند توصیه نمی‌شود. استفاده موضعی از آن باعث بروز حساسیت پوستی می‌شود.

بیشتر بخوانید: طبع به لیمو؛ سرد یا گرم؟

خواص بهارنارنج

خواص دمنوش به لیمو و بهارنارنج + طرز تهیهخواص دمنوش به لیمو و بهارنارنج + طرز تهیه

شکوفه‌ی درخت نارنج را بهارنارنج می‌گویند که دارای طبع گرم و خشک است. بهارنارنج دارای رایحه خوشی است و به دیازپام طبیعی معروف است. خاصیت آرامش‌بخشی آن باعث رفع بی‌خوابی و از بین بردن تپش قلب می‌شود. همچنین با تقویت اعصاب به رفع تشنج و سردرد‌های میگرنی کمک می‌کند. برای دفع سنگ مثانه و ناراحتی‌های طحال نیز کاربرد دارد. دیگر خواص آن:

احتیاط در مصرف

زیاده روی در مصرف آن موجب ناراحتی‌های کبدی می‌شود. مصرف بیش از اندازه آن می‌تواند موجب بی خوابی شود. همچنین بوییدن آن می‌تواند باعث اختلال در خواب شود.
آیا تاکنون این دمنوش ترکیبی را امتحان کرده اید؟ شما چه دمنوش دیگری را پیشنهاد می‌کنید؟ پس از مصرف آن تجربیات خود را با ما و همراهان ستاره در بخش "ارسال نظر" در میان بگذارید.
.

منبع : setare.com